Mayıs turları için %15 artış… Rus turizmciler kara kara düşünüyor

acenta bilet satan kadın ve müsteriler

Rusya’da turizm sektörü temsilcileri on gün ilan edilen resmi Mayıs tatillerinin tur satışlarını arttıracağını ancak Türkiye’nin kapalı olmasının kendilerini kara kara düşündürdüğünü açıkladı.

Turizm endüstrisinin temsilcilerine göre, Rusların hem ülke içinde hem de yurt dışında turistik gezilere olan talebi, Mısır tatil beldelerine uçuşların yakında yeniden başlayacağının ve Mayıs ayındaki uzun tatilin duyurulmasından hemen sonra artmaya başladı.

Özellikle çalışma haftasının başından itibaren turlara olan talebin en az yüzde 15-20 oranında artacağı bekleniyor. Bunun nedeni olarak da çalışanların uzun tatil süresi ile ilgili tüm ayrıntıları işverenlerle görüştükten sonra gerçekleşecek olması olarak gösteriliyor.

“MISIR, TÜRKİYE’NİN YERİNİ ALMAZ”

Ancak sektör temsilcileri, Mısır’ın Türkiye’nin yerini almayacağını ve Rus tatil beldelerinin Mayıs ayında herkesi ağırlayamayacağını ifade ediyor.

Fiyatlara gelince, Karadeniz tatil beldelerinde bulunan otellerde konaklamanın yanı sıra uçak biletlerinin maliyeti şimdiden ortalama yüzde 30 oranında artmış durumda.

Rus yetkililer, Mısır’ın Şarm El-Şeyh ve Hurghada tatil beldeleri ile uçuşların 23 Nisan’da yeniden başlayacağını duyurmuştu.

RUSYA – MISIR UÇUŞLARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Gazetemru.com’un aktardığı habere göre; Ruslar bu yıl mayıs tatillerinde Mısır tatil beldelerine direkt uçuşlar ile seyahat edemeyecekler.

Bu tatil yörelerine uçuş sayıları da dahil olmak üzere kesin bir plan henüz hazırlanabilmiş değil ve ancak Mayıs ayının ikinci yarısında açıklanması bekleniyor.