DER Touristik Hollandalı tur operatörü için harekete geçti

Almanya merkezli DER Touristik, Hollanda’da faaliyet gösteren ve iflasını açıklayan D – Reizen’i devralmayı planlıyor. İşte detaylar…

DER Touristik Group, Hollanda pazarındaki faaliyetlerini genişletmek için iflas eden seyahat acentesi zinciri D-Reizen’in varlıklarını satın almayı planlıyor.

Alman tur operatörü DER Touristik, D – Reizen’in acente bürolarının bazılarını, online paket tur satış kanallarını, marka hakkını ve müşteri portföyünü devralmayı planladığını duyurdu.

280 ACENTA BÜROSU VE BİN 150’DEN FAZLA ÇALIŞANI VARDI

Avrupa’nın önde gelen turizm grubu DER Touristik, “Hollanda’nın en büyük seyahat acentası zincirlerinden biri olan D-Reizen’in 280 şubesi, bin 150’den fazla çalışanı bulunduğunu ve bu yapının DER Touristik Group çatısı altında yer alması için harekete geçildiğini” açıkladı.

İflasını açıklayan D – Reizen’ın tasfiye sürecinden sorumlu olan yetkili, “DER Touristik Group’un Hollandalı firmanın alt markası olan Prijsvrij Vakanties için teklifte bulunduğunu” doğruladı.

NİSAN’DA İFLASINI AÇIKLAMIŞTI

Konuya ilişkin anlaşma ve satın alma işlemlerinin 2021 yılının ortalarında gerçekleşmesi planlanıyor.

D-Reizen, COVID – 19 pandemisinin yol açtığı olumsuzluklar nedeniyle Nisan ayının başında iflasını açıklamıştı. D – Reizen’in 2019 yılında 500 milyon Euro seviyesinde olan gelirleri, 2020 yılında 50 milyon Euro’ya gerilemişti.

Önceki İçerikErgun: Turizmde felakete doğru gidiyoruz
Sonraki İçerikEbeveynlere özel 8 online güvenlik uyarısı
1983 yılında İstanbul’da doğdu. Sakarya Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Ardından Sakarya Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ana Bilim Dalı’nda “ABD-AB-Rusya Üçgeninde Ukrayna ve Gürcistan’da Güç Mücadelesi” başlıklı teziyle yüksek lisans eğitimini tamamladı. İş hayatına otomotiv sektörüne yönelik yayınlarda çalışarak başladı. Bir süre iş dünyası dergisi Brandmap bünyesinde içerik editörü olarak görev aldı. 2016 yılında Anadolu Üniversitesi’nin ikinci üniversite programı kapsamında “Medya ve İletişim” bölümünü tamamladı. 2016 yılının Eylül ayından beri online turizm haberciliği alanında çalışan Cem Bişkin, Turizmgunlugu.com'un Genel Yayın Koordinatörü olarak görevini sürdürüyor.