TUI Yöneticisi: Yunan misafirperverliği bu yıl özellikle talep görecek

TUI Yönetim Kurulu Başkanı Sebastian Ebel
TUI AG CEO'su Sebastian Ebel

Last Updated on 20 Mayıs 2021 by Turizm Günlüğü

Almanya’daki tur operatörleri, seyahat kısıtlamaların hafifletilmesinin ardından Yunanistan ve Kanarya Adaları’na yönelik rezervasyonlarda önemli artış yaşandığını açıkladı.

Aşılanma sayılarındaki artış, seyahat kısıtlamalarının ve karantina uygulamalarının azaltılmasının ardından Almanların tatil rezervasyonlarında önemli artışlar yaşanmaya başladı.

Alman Seyahat Acentaları Birliği (DRV) Başkanı Norbert Fiebig ve seyahat endüstrisinin temsilcileri, seyahat kısıtlamalarının azaltılmasına ve karantina uygulamasının kaldırılmasına yönelik memnuniyetlerini ifade etti.

ALMAN TURİST 2021 SEZONUNA “KALİMERA” DEDİ

Almanya’da seyahat kısıtlamalarının azaltılmasıyla rezervasyonlarda artış yaşayan en önemli destinasyonlardan biri 14 Mayıs’ta turizm sezonunu başlatan Yunanistan oldu.

Geçen birkaç günlük bu süreçte TUI, 23 TUIfly uçuşuyla 4 bin Alman turisti Yunanistan destinasyonlarına taşıdı.

Alman tur operatörü 1 Haziran’dan itibaren 24 tatil noktasında yer alan 4 bin 500 otelde tatil imkanı sunacak.

“YUNAN MİSAFİRPERVERLİĞİ BU YIL ÖZELLİKLE TALEP GÖRECEK”

TUI Group Yönetim Kurulu Üyesi Sebastian Ebel, “Talep sürekli artıyor. Akdeniz tatilleri, Yunan misafirperverliği bu yıl özellikle talep görecek” dedi.

TUI Group bu yaz sezonunda uçuşlarını daha çok İspanya, Yunanistan, Portekiz ve Güney Kıbrıs’a yoğunlaştıracağını açıkladı.

YUNAN TURİZM BAKANI’NDAN DEĞERLENDİRME

Yunanistan Turizm Bakanı Harry Theoharis, Alman fvw Dergisi’ne verdiği röportajda konuya ilişkin şu açıklamalarda bulundu:

“Sezon açılışını her şey mükemmel olana kadar bekleyemeyiz, aksi takdirde Eylül ayına kadar beklememiz gerekir. Turizmi “sorumlu” ve “kademeli” bir şekilde yeniden başlatmak istiyoruz. Ülkemizdeki vaka sayılarının kritik seviyenin altına düşmesiyle Alman makamlarının seyahat uyarısını kaldırmasını bekliyoruz.”

“BİR TAHMİNDE BULUNMAK ZOR”

Bakan Theoharis, 2019’da 3.5 milyon olan Alman ziyaretçi sayısının, koronavirüs gölgesinde geçen 2020 yılında 1.5 milyon seviyesine düşmesinin ardından, bu yıl için bir tahminde bulunmanın zor olacağını da söyledi.

Yunan Bakan konuşmasının devamında şu açıklamalara yer verdi: “Bizim için kalite nicelikten daha önemlidir. Önemli olan, ziyaretçilerin bu yaz bizimle güvenli, rahat ve dinlendirici bir tatil geçirebilmesidir. O zaman bu, gelecek için önemli bir sinyal olacaktır”

KANARYA ADALARI DA YÜKSELİŞTE

Diğer yandan Alman yetkililerin, Kanarya Adaları için seyahat uyarısını kaldırmasıyla bu destinasyonlara yönelik de güçlü talep artışı yaşanmaya başladı.

FTI, grubun kendi otellerinin birçoğunun zaten açık olduğunu ve çoğu otelin Temmuz ayında misafir kabul etmeye başlayacağını söyledi. Almanya’nın üçüncü büyük tur operatörü, yaz sezonu başında Almanya’nın farklı havalimanlarından Fuerteventura’ya kendi charter uçuşlarını da başlatmayı planlıyor.