Seyahat danışmanı tarafından dolandırıldı

Last Updated on 22 Eylül 2021 by Turizm Günlüğü

Dünyaca ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo, 3 yıl boyunca seyahat danışmanı tarafından dolandırıldı.

Dünyaca ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo’nun film gibi bir dolandırıcılığa kurban gittiği ortaya çıktı. Portekizli futbolcunun kredi kartı şifrelerini bilen eski seyahat danışmanının, 200 sahte seyahat düzenleyerek 288 bin Euro’yu zimmetine geçirdiği öğrenildi.

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Manchester United forması giyen Cristiano Ronaldo’nun, birlikte çalıştığı Geostar isimli seyahat acentesinin bir çalışanı tarafından 3 yıl boyunca düzenli olarak dolandırıldığı ortaya çıktı.

288 BİN EURO’LUK DOLANDIRMA

Hürriyet Spor Servisi’nin Jornal de Noticias’dan aktardığı habere göre; Cristiano Ronaldo’nun kredi kartı şifrelerini bilen Maria Silva isimli seyahat danışmanı, Portekizli futbolcu adına yaklaşık 200 sahte seyahat ayarladı.

Bu sahte seyahatlerin tüm masraflarını Cristiano Ronaldo’nun kredi kartlarından ödeyen dolandırıcı, yıldız isimden toplamda 288 bin Euro çaldı.

Cristiano Ronaldo’nun hiç gerçekleştirmediği 200 seyahat üzerinden 288 bin Euro haksız kazanç elde eden 53 yaşındaki Maria Silva’nın aslında 2017 yılında aynı suçtan hüküm giydiği ortaya çıktı.

ÖZEL JETLE GİZLİCE İFADE VERDİ

Cristiano Ronaldo’nun bu dolandırıcılık nedeniyle özel jetle Portekiz’e giderek konuyla ilgili gizlice ifade verdiği öğrenildi.

NANI, FERNANDES VE MENDES’İ DE DOLANDIRMIŞ

Maria Silva isimli dolandırıcının, yine futbol camiasının tanınmış simaları olan Nani, Manuel Fernandes ve Jorge Mendes’i de aynı yöntemle toplamda 350 bin Euro değerinde dolandırdığı ve 4 yıl ceza aldığı öğrenildi.