Sofitel İstanbul Taksim’in mutfağı Executive Chef Muhittin Fidan’a emanet!

The Taste Türkiye Şampiyonu Executive Chef Muhittin Fidan

Last Updated on 27 Eylül 2021 by Yaşar Çelik

The Taste Türkiye Şampiyonu Muhittin Fidan, Sofitel İstanbul Taksim’in yeni Executive Chef’i oldu!

Sofitel İstanbul Taksim’in mutfağı bundan sonra Muhittin Fidan nam-ı-değer Chef TinTin’e emanet. Fidan, aşcı bir babanın ve kendini çocuklarına adamış bir annenin çocuğu olarak İstanbul’da dünyaya geldi.

Baba mesleğini sürdürmeye karar veren Chef TinTin kendisini mesleki olarak geliştirebilmek üzere Yurtdışı tecrübesini kazanabilmek adına Kanada’ya yerleşti. 12 yıl boyunca yurtdışında kaldığı süre boyunca hem mesleki eğitimini, hem de kolej eğitimini tamamlamanın yanı sıra, yeni mutfakları keşfetmek, farklı kültürleri tanımak gibi tecrübeler edindi.

Canadian Culinary Federation’ın (CCFCC) en genç üyesi olarak, ülkesini birçok uluslararası yarışmada temsil etme şansına sahip oldu. Şefliğini üstlendiği Niagara Falls Tower Hotel’de, Türk Mutfağını öne çıkarmak adına çalışmalar yaparak, dünyanın bir çok farklı noktasından milyonlarca ziyaretçi ağırlayan Niagara Şelalerinde, ülke mutfağımızı tanıtabilmenin gururunu yaşadı. Bunun dışında New York, Dubai, Karayip Adaları ve Kıbrıs gibi farklı destinasyonlarda tecrübeler edindikten sonra, Türkiye’ye döndü ve gelen teklif üzerine Fox TV’de yayınlanan “The Taste Türkiye” yarışmasını katıldı. The Taste Türkiye’yi birincilikle tamamlayıp şampiyonluk ödülünü kazandı ve Zeytinburnundaki Novotel’e Executive Chef olarak geçiş yaptı. En son olarakta Accor grubunun çatısı altında lüks zincir markası olan Sofitel İstanbul Taksim’e Executive Chef olarak atanan Chef TinTin şimdiden lezzetleriyle fark yaratmaya başladı ve misafirlerinin beğenisini kazandı.

“The Taste Türkiye” birincisi belli oldu