Alman seyahat endüstrisi sonbahardan umutlu

Almanya’daki tur operatörleri ve seyahat acenteleri, sonbahar dönemi için tatil rezervasyonlarında artış yaşanmasını öngörüyor.

Alman turizmciler sonbahar sezonuna yönelik umutlarını, eyaletlere göre farklılık gösteren Ekim sonu / Kasım başına denk gelen iki haftalık okul tatili dönemi için “son dakika” tatil rezervasyonu yapacak ailelere bağlıyor.

AİLELER TATİL YAPMAK İSTİYOR

Alman Seyahat Acentaları Birliği (DRV) okul çağında çocukları olan ailelerin; sonbahar tatili dönemi için İspanya, Yunanistan ve Türkiye gibi geleneksel destinasyonlara “yüksek ilgi” gösterdiğini belirtti.

Birçok Akdeniz destinasyonundaki turizmciler bu yıl, yaz sezonunu uzatarak misafirlerini Ekim ve Kasım ayının başına kadar ağırlayabilecekleri yönünde açıklamalar paylaşmıştı.

DRV’ye göre sonbaharda sahil destinasyonları olarak Mısır, Maldivler ve Seyşeller için talep iyi bir seyir izliyor. Diğer yandan Almanya’da yurt içi, Avusturya, İtalya ve Hollanda destinasyonlarına “yüksek ilgi” söz konusu.

16 BİN EK KOLTUK

Önde gelen tur operatörleri arasında yer alan TUI AG, Kanarya Adaları, Hurghada (Mısır), Cape Verde, Madeira (Portekiz), Balear Adaları (İspanya) ve Yunanistan da dahil olmak üzere sonbahar tatilleri için TUIfly uçuşlarına yaklaşık 16 bin koltuk ekledi.

TUI’nin sonbahar tatilleri için en çok rezervasyon aldığı destinasyonlar arasında Antalya, Mayorka ve Girit yer alıyor.

YUNAN ADALARI İÇİN SEZONU UZATTI

Bir diğer Alman tur operatörü FTI Group ise, İspanya’ya haftalık 330 sefer de dahil olmak üzere Eylül ayı uçuş programını genişletti.

Ekim ayında ise FTI, Mısır’a daha fazla uçuş düzenleyeceğini açıkladı. FTI Group ayrıca Girit ve Rodos için sezonu Kasım ayına kadar uzattığını duyurdu.

Kaynak: fvw International