Güney Kore’de sonbahar festival zamanı

Seul - Güney Kore

Güney Kore’de sonbahar; Uluslararası Havai Fişek Festivali, Seul Fener Festivali gibi farklı etkinliklerle bir başka yaşanıyor.

Güney Kore sonbaharın doğal güzelliklerinin, çeşitli kültür-sanat ve eğlence etkinlikleriyle bir arada doyasıya yaşanabildiği; unutulmaz güz programlarına ev sahipliği yapan eşsiz destinasyonların başında yer alıyor.

Kore Turizm Organizasyonu İstanbul Ofisi Direktörü Soyoung Park, sonbaharın Güney Kore seyahatleri için en uygun aylar olduğunu belirterek şunları söyledi:

Modern ile gelenekselin bir potada harmanlandığı, dünyanın neredeyse hiçbir yerinde benzeri olmayan doğal güzelliklerin yanı sıra lezzetli mutfağı, farklı kültürü, sanat ve eğlence hayatıyla Güney Kore, ziyaretçilerin ‘unutulmaz deneyimleri bir arada yaşayabildiği’ ender bir destinasyon.

Seul Uluslararası Havai Fişek Festivali – Gerçek bir Görsel Şölen

Her sonbaharda Seul, şehrin tamamını aydınlatan ve binlerce ziyaretçinin sabırsızlıkla beklediği muhteşem bir havai fişek gösterisine ev sahipliği yapıyor. Bu görsel şölen, lazer gösterileri ve sahne performanslarıyla izleyen herkes için unutulmaz bir deneyime dönüşüyor.

Seul Fener Festivali’nde yeni yıl dileklerinizi tutmayı unutmayın!

Başkent Seul’un kalbinde yer alan Cheonggye Çayı üzerinde gerçekleştirilen Fener Festivali, size sadece hayatınızda bir kez yaşayabileceğiniz güzellikte bir deneyim sunuyor. Festival boyunca renkli ve ışıl ışıl bir görsel şölene tanıklık ederken; aynı zamanda kendi fenerinizi yapabilir; yeni yıl dileklerinizi yazdığınız kağıtları dilek fenerleri ile gökyüzüne bırakabilirsiniz.

Busan Uluslararası Film Festivali (BIFF) ile yedinci sanata yolculuk

Asya’daki en büyük ve en önemli film festivali olarak dikkat çeken Busan Uluslararası Film Festivali, sevdiğiniz tüm oyuncu ve ünlü isimlere ev sahipliği yapıyor. Festival süresince ödüllü filmler, film severlerle buluşuyor. Busan Film Festivali tüm film severlerin mutlaka bulunmak isteyeceği bir etkinlik…

Güney Kore pandemi sonrasında; Kore’nin farklı kültürünü deneyimlemek, büyük coşkunun yaşandığı festival ve sanat etkinlerinin bir parçası olmak ve eşsiz doğasında huzur veren atmosferini yaşamak isteyen herkesi ağırlamayı bekliyor.