6 bin kişiyi işe alacak

Emirates, hızlanan toparlanma sürecini desteklemek için önümüzdeki altı ayda 6 bin operasyon personeli işe alacak.

Operasyon kadrosunu güçlendirmeyi planlayan Emirates, önümüzdeki altı ayda 6 binden fazla personel işe almayı planlıyor.

Aşının daha geniş ölçekte uygulanması sayesinde tüm dünyada kısıtlamaların gevşetilmesiyle birlikte, öngörülenden daha kısa bir süre içinde gerçekleşecek yüksek yolcu talebine yanıt olarak havayolunun global uçuş ağındaki operasyonlarını artırmasını desteklemek için ilave pilot, kabin memuru, teknik uzman ve yer hizmetleri personeline ihtiyaç duyulacaktır.

Emirates uçuş ağının %90’ını hali hazırda eski haline getirmiş olup 2021 yılı sonuna kadar salgın öncesi kapasitesine %70 oranında ulaşmak için emin adımlarla ilerliyor.

“2022 YILI ORTALARINDAN İTİBAREN SALGIN ÖNCESİ KONUMUMUZA GERİ DÖNMEYİ UMUYORUZ”

Emirates Havayolu Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Şeyh Ahmed Bin Said Al Maktum yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Emirates daima Dubai’nin gelişmesinin merkezinde yer almıştır. 6 bin ilave operasyon personeline gereksinim duymamız Dubai ekonomisinin yaşadığı hızlı toparlanmayı simgelemekte olup tüketici, seyahat ve turizm sektörlerindeki işletmeler dahil olmak üzere birçok başka işletme genelinde fırsatları ve diğer olumlu gelişmeleri beraberinde getirecektir.

Sınırların yeniden açılması ve seyahat protokollerinin gevşetilmesi doğrultusunda operasyonlarımızı ihtiyatlı bir şekilde eski haline getiriyoruz ve olumlu ekonomik toparlanma göstergeleri ve sürekli artan taleple birlikte 2022 yılı ortalarından itibaren salgın öncesi konumumuza geri dönmeyi umuyoruz.”

Eylül ayında, Emirates, seyahat sektöründeki toparlanmanın getirdiği operasyon gereksinimlerini desteklemek adına Dubai’deki merkezinde çalışmak üzere 3 bin kabin memuru ve 500 havalimanı hizmetleri çalışanını işe almak için dünya çapında bir kampanya başlattı.

Seyahat talebinin ilk öngörülere göre daha fazla hız kazanmasıyla birlikte, Emirates Dubai’de ve uçuş ağı genelinde 700 yer hizmetleri personeline daha ihtiyaç duyuyor.

Ayrıca, havayolu Dubai merkezli Uçuş Operasyonları ekibine katılmak isteyen 600 nitelikli pilota heyecan verici kariyer fırsatları sunuyor.

Adaylar pozisyonlar ve şartlarla ilgili daha fazla bilgiye “Emirates Group Careers” sayfasından ulaşabilirler.

İşe alım hedefi kapsamında, Emirates ayrıca Dubai merkezli ve yurt dışı istasyonlarında çalışmak üzere uçak mühendisleri ve teknik destek ekibinden oluşan 1200 vasıflı teknik personel işe alarak teknik ekibini de güçlendirmeyi amaçlıyor.