Alanya’daki otelini kiraya veriyor

Ulaşlar Turizm, Antalya’nın Alanya ilçesinde yer alan, kira sözleşmesi 9 Ocak 2022 tarihinde sona erecek Viva Ulaşlar Hotel’i yeniden kiraya vereceğini duyurdu.

Ulaşlar Turizm Yatırımları ve Dayanıklı Tüketim Malları Ticaret Pazarlama A.Ş, Alanya’da yer alan Viva Ulaşlar Hotel’i 9 Ocak 2022 tarihinden sonra yeniden kiraya vermeyi planladığını duyurdu.

Viva Ulaşlar adlı oteli Uçsa Turizm Otelcilik, 9 Ocak 2017 tarihinden 9 Ocak 2022 tarihine kadar kiralamıştı.

Kira sözleşmesinin süresi 9 Ocak 2022 tarihi itibariyle sona eriyor.

Kiracı Uçsa Turizm Otelcilik, kira sözleşmesinin mevcut şartlarıyla 9 Ocak 2022 tarihinden sonraki dönem için yenilenmemesi iradesinde olduğunu, ancak yeni kira dönemi için şartlarda karşılıklı anlaşma sağlanması halinde yeni bir kira sözleşmesi imzalanabileceğini bildirdi.

Bu açıklama sonrasında Ulaşlar Turizm Yatırımları, Viva Ulaşlar Hotel’in yeniden kiralanması için çalışmalara başlandığını Kamuyu Aydınlatma Platformu’na bildirdi.

Ulaşlar Turizm tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) konuya ilişkin yapılan açıklama şu şekilde:

“Şirketimiz bilançosunda kayıtlı, Okurcalar köyü 1009 Sokak No:1 Karaburun / Alanya / Antalya adresindeki Viva Ulaşlar adlı otelin Uçsa Turizm Otelcilik İnşaat Sanayi ve Ticaret İthalat İhracat Ltd. Şti’ye kiralanmasını konu edinen, 09.01.2017 başlangıç tarihli kira sözleşmesinin süresi 09.01.2022 tarihi itibariyle son bulmaktadır.

Kiracı Uçsa Turizm Otelcilik İnşaat Sanayi ve Ticaret İthalat İhracat Ltd. Şti, şirketimize sunduğu 09.11.2021 tarihli yazı ile, kira sözleşmesinin şu an için mevcut şartlarıyla 09.01.2022 tarihinden sonraki dönem için yenilenmemesi iradesinde olduğunu, ancak yeni kira dönemi için şartlarda karşılıklı anlaşma sağlanması halinde yeni bir kira sözleşmesi imzalanabileceğini bildirmiştir.

Şirketimizin bilançosunda kayıtlı yukarıda anılan taşınmazdan, 09.01.2022 tarihinden sonraki dönemde yine kiralama yolu ile gelir elde edilmeye devam edilmesi planlanmakta olup, taşınmazın kiralanması için çalışmalara başlanmıştır.”