Otel misafirleriniz Nevotek ile içeriklerini kesintisiz izlesin

Last Updated on 14 Aralık 2021 by Yaşar Çelik

Nevotek’in konaklama tesislerine yönelik teknoloji çözümleriyle otellerinizde misafirleriniz, Netflix, Amazon Prime, Spotify, Youtube içeriklerini TV üzerinden kesintisiz izlesin.

Netflix, Amazon Prime, Spotify, Youtube ve Chromecast’in desteklediği 200’den fazla uygulamayı, misafirlerin kendi mobil cihazından, kendi hesaplarıyla, kullanıcı adı ve şifre yazmak zorunda kalmadan güvenle izlemesini sağlayabilirsiniz.

Üstelik görüntü aktarıldıktan sonra, içerik TV üzerinde oynarken, misafir mobil cihazını dilediği şekilde kullanmaya devam edebilir.

IPTV VE IPTV YAZILIMLARINA ENTEGRE NEVOTEK ÜRÜNLERİ

IPTV ve IPTV yazılımlarımıza entegre Nevotek ürünleri ile, otel misafirlerinin konaklama öncesinden konaklama süresi tamamlanana kadar deneyimledikleri süreçleri güçlendirdiklerini belirten Nevotek Bölge Satış Müdürü Volkan Yücedağ Nevotek ürün ve teknoloji çözümlerine ilişkin şu açıklamalarda bulundu:

“Kesintisiz misafir deneyimi sağlayan iletişim çözümlerimiz ile otel konuklarına sunulabilecek interaktif servisleri, sadece ürün bazlı değil, uçtan uca ve birbiriyle entegre olarak yönetebiliyoruz. Ürünlerimiz ve servislerimizi misafir sadakati yaratacak, gelir artışı sağlayacak hizmetler bütünü olarak geliştiriyor ve sunuyoruz.”

21 yılı bulan tecrübesi ile Nevotek dünyanın farklı lokasyonlarında IPTV, Wi-Fi, IP Telefon, PMS interface servisleri yanında, pandemi ile birlikte ihtiyaç haline gelen, olmazsa olmaz “temassız” uygulamalar ve akıllı mesajlaşma platformlarını da sektöre sunuyor.

Nevotek bu çözümlerini de NevoSuite adı altında birleştirdi.

IPTV (NevoTV) ile interaktif TV servislerinin yanı sıra,

 • Casting servisi ile misafirin kendi Netflix, Amazon Prime, Spotify vb. hesaplarını veya mobil cihazına kayıtlı medyalarını TV’ye aktarmalarını sağlıyor.
 • IP tabanlı oda otomasyonları ile entegre olarak, odadaki havalandırma, aydınlatma ve perdeleri TV üzerinden kontrol edilebiliyor.
 • Yangın – deprem sensörleri ile entegre olarak herhangi bir acil durum anında her odaya özel kaçış planı ve alarmlar üretiyor.
 • Oda servisi hizmetleri ile restoran servislerini TV üzerinden sunabiliyor.
 • IP Telefon entegrasyonu sayesinde, misafire TV üzerinden telefon kontrolünü sağlama, sesli mesajlarını dinleme imkanı sağlıyor.
 • Ayrıca Amazon Alexa entegrasyonumuz sayesinde tüm bu servisleri sesli asistan ile de gerçekleştirebiliyor.

Web App (NevoTOUCHLESS): QR kod teknolojisini kullanarak, otellerin misafirlerine uygulama indirmelerine zorunda kalmadan benzersiz bir deneyim sunmasını sağlıyor. Böylece klasik mobil uygulamalarının ötesine geçip, TV kumandasını, oda telefonunu, havalandırma ve aydınlatma gibi IP protokolü kullanan tüm sistemleri misafirin mobil cihazına taşıyor.

Nevotek teknoloji çözümleri, klasik hotel uygulamalarında yer alan restoran, resepsiyon, danışma hizmetlerini de sağlıyor.

Klasik sistemlerden farklılaştığı nokta ise otel misafiri kendi mobil cihazını;

 • TV entegrasyonu sayesinde, TV kanallarını kontrol etmek, oda servisi siparişi vermek ve saat alarmı için uzaktan kumanda olarak kullanabiliyor,
 • Oda kontrolünü sağlayan aydınlatma, perde, havalandırma gibi sistemleri kontrol edebiliyor,
 • En önemlisi ise Softphone özelliği sayesinde, otelin wi-fi alanı içerisinde oda telefonu olarak kullanabiliyor ve tesisin her yerinde oda telefonuna ve otelin sunduğu hizmetlere erişebiliyor.

Misafir Mesajlaşması (Grace): Nevotek, Grace ile misafir mesajlaşması sistemlerinde devrim yarattı diyebiliriz. Çünkü;

 • Otellerin Yönetim Sistemleri (PMS) ile SMS, Messenger, Line ve WhatsApp’ı entegre edildi,
 • Misafirler, başka bir uygulama indirmeden gerçek zamanlı olarak tercih ettikleri mesajlaşma uygulamasıyla isteklerini iletebiliyor,
 • Grace, sık sorulan sorulara önceden hazırlanmış yanıt önerileriyle personele hız kazandırıyor,
 • Misafir, operatör ile WhatsApp üzerinden yazışırken, PMS entegrasyonu sayesinde, operatör misafirin sistem üzerindeki kayıtlı tüm bilgilerini görebiliyor, iş takip süreçleri oluşturabiliyor, duygu analizi sayesinde misafirin memnuniyetini ölçebiliyor, yazışmalardan analiz ve raporlar üretebiliyor.

Bu hizmetlerin tamamı, otellerdeki konuk deneyiminin güvenli, hijyenik, akıllı ve kolay kullanımı için tasarlandı.

TEK SERVER, TEK INTERFACE, TEK DATABASE

Bahsettiğimiz bu Nevotek ürünleri, tek server üzerinde çalışıp, tek interface, tek database kullanıyor. Bu sayede hem operasyonel karışıklığın önüne geçiliyor hem de maliyet avantajı sağlıyor ve en önemlisi tüm sunduğumuz sistemler birbiriyle entegre olarak çalışıyor.

Nevotek, tecrübelerini müşterilerinin operasyonlarını daha verimli yönetmeleri için sunarken, aynı zamanda otelciliğin geleceğini tasarlamak amacı ve hedefiyle en son teknolojileri yakından takip ediyor ve ürünlerine uyarlıyor.

Bunun en yakın örneği olarak; WhatsApp ve PMS entegrasyonunu sağladığı Nevotek servisi, yukarıda kısaca bilgi verdiğimiz NevoTOUCHLESS ürünü veya kişinin kendi mobil cihazındaki içerikleri TV’ye aktarıp izlemesini sağladığı cast servisi gösterebilir.

Bunun yanında, tüm Nevotek yazılımları tamamen esnek ve özelleştirilebilir olduğu için, Nevotek müşterilerinden kurumsal renklerin kullanımı, ikon değişikleri, portal değişikleri gibi talepler gelmekte ve Nevotek de ürünlerini proje bazında özelleştirilebiliyor.

NEVOTEK’TEN DÜNYA ÇAPINDA SAYISIZ PROJE

Dünya çapında gerçekleştirdikleri sayısız projelerinin olduğunu belirten Nevotek Bölge Satış Müdürü Volkan Yücedağ; “Projelerin tamamlanmasının ardından ürünlerimizi kullanan tüm müşterilerimize destek hizmeti vermeye devam ediyoruz. Bu da oldukça güçlü olduğumuz en önemli nokta… Müşterilerimize 21 yıldır kesintisiz olarak destek sağlıyoruz. Nevotek olarak bizim önceliğimiz sürdürülebilir destek, sürdürülebilir memnuniyet ve sürdürülebilir teknoloji” dedi.