Hedef 2025 yılına kadar 50 otel

Radisson Blu Mount Erciyes

Radisson Hotel Group, 2025 yılına kadar Türkiye’de 50 otele ulaşma yolunda ilerliyor. Diğer yandan 2022 yılının ilk yarısında otel grubunun “Radisson Individuals” markası Türkiye’de kapılarını açacak.

Dünyanın önde gelen otel gruplarından Radisson Hotel Group, sene başından şimdiye kadar altı yeni otel anlaşması yaparak Türkiye’deki genişleme hedefinde yeni bir kilometre taşı belirledi.

Yeni tesisler Grubun Türkiye’de 2025 yılına kadar faaliyette ve yapımı devam eden 50 otele ve 7 bin 500 odaya ulaşma hedefini doğruluyor.

İZMİR VE BODRUM’DA YENİ OTELLER

Radisson Hotel Group kısa bir süre önce Bodrum’da ilk Radisson Collection Hotel’in açılışını yaptı ve Radisson Hotel İzmir Aliağa’nın da açılmasıyla birlikte İzmir’deki varlığını daha da genişletti.

RADISSON BLU HOTEL MOUNT ERCİYES AÇILIYOR

Grup ayrıca, Aralık 2021’de Türkiye’deki ilk kayak oteli ve kayak pistlerine en yakın konumda yer alan Radisson Blu Hotel Mount Erciyes’i açacak.

Radisson Hotel Group, 20 yılda Türkiye’deki tek bir otelden bugün ülke çapında 10’dan fazla şehirde faaliyette ve yapım aşamasında 35 otele ulaşarak portföyünü büyük oranda genişletti.

Yeni açılan otellere ilave olarak, Grubun Bursa’da yapımı devam eden bir Radisson oteli, tamamı gelecek yıl İstanbul’da açılacak ve Grubun İstanbul’daki konumunu sağlamlaştıracak iki rezidans projesi dahil olmak üzere dört yeni oteli bulunuyor.

Grup, ayrıca İzmir’de ve Türkiye genelinde yeni sanayi bölgelerinde genişlemeyi planlıyor.

HEDEF: 2025 YILINA KADAR FAALİYETTE VE YAPIM AŞAMASINDA 50’DEN FAZLA OTELE ULAŞMAK

Radisson Hotel Group Afrika ve Türkiye Geliştirme Başkan Yardımcısı Ramsay Rankoussi:

“Türkiye’de orta ölçekli markamız Park Inn by Radisson’dan, kısa süre önce tanıtımı yapılan Radisson markasına, Avrupa’nın en büyük üst segment markası olarak konumunu pekiştiren Radisson Blu’ya kadar birçok markamıza ait faaliyette ve yapım aşamasında olan 35 otelimiz bulunuyor. Ayrıca, bu sene Bodrum’da lüks segmentteki ilk Radisson Collection otelimizi açtık. 2025 yılına kadar faaliyette ve yapım aşamasında 50’den fazla otele ulaşmak için net bir hedef belirledik ve şimdi Radisson Blu’nun İstanbul’un lider üst segment markası konumunu daha da güçlendirmek için Türkiye’deki büyüme çalışmalarımızı hızlandırıyoruz. Bu yeni hedefle, Türkiye çok yakında EMEA genelinde lider pazarlarımızdan biri haline gelecek.”

RADISSON INDIVIDUALS MARKASININ LANSMANI

Bağımsız otel sahiplerinin daha fazla marka görünürlüğü ve güveni kazanma ihtiyacına yanıt olarak Grup, geçtiğimiz yıl bağımsız otellere, yerel ve bölgesel zincirlere küresel Radisson Hotel Group platformunun bir parçası olma ve kendi özgün niteliklerini ve kimliklerini korurken Grubun uluslararası tanınmışlığından ve deneyiminden yararlanma fırsatı sunan yeni bir dönüşüm markası olan Radisson Individuals’ın lansmanını yaptı.

Bağımsız kalmak isteyen veya Grubun başarılı markalarından birine geçmeyi düşünen oteller için atılacak en ideal ilk adım Radisson Individuals’a katılmak. Bu aynı zamanda ek dağıtım kanalları ve/veya ortak markalaşma seçeneklerini keşfetmek isteyen yerel ve bölgesel otel markaları için de güçlü bir teklif. 2022 yılının ilk yarısında Radisson Individuals markası Türkiye’de kapılarını açacak.

Beş yıllık genişleme ve dönüşüm planının başarısı ile Radisson Hotel Group, seyahatlerin yeniden canlanmasına hazır ve işletme sahiplerinin, iş ortaklarının ve konukların tercih ettiği marka olma özelliğini sürdürmeye devam etmektedir.