2022 yılında Ruslar nerelere gitmek istiyor?

Rusların 2022 yılında nereye, hangi ülkelere gitmeyi hayal ettikleri belirlendi. İşte 2022 yılında Rusların gitmek istedikleri destinasyonlar…

Rusya’da faaliyet gösteren çevrimiçi bilet satış hizmeti OneTwoTrip araştırmaları, Rusların önümüzdeki yıl hangi şehirleri ve ülkeleri ziyaret etmeyi hayal ettiğini ortaya koydu.

EN POPÜLER ÜLKELER

OneTwoTrip seyahat servisinin yaklaşık 4 bin yetişkin bireyle düzenlediği ankette, Rusların yüzde 85 ile ezici çoğunluğunun yurt dışına daha sık seyahat etmeyi hayal ettiği kaydedilirken, en popüler ülkeler arasında İtalya, Türkiye ve Amerika Birleşik Devletleri (ABD) yer alıyor.

EN POPÜLER YURT İÇİ DESTİNASYONLAR

Rusya şehirlerine gelince derecelendirmede St. Petersburg, Kaliningrad ve Irkutsk kentleri Rusların gitmeyi hayal ettiği yurt içi destinasyonları arasında lider konumunda yer alırken, aynı zamanda ankete katılanların yalnızca yüzde 15’i ülke içinde seyahat etmeyi planlıyor.

Katılımcıların çoğunun henüz nereye ve ne zaman gidecekleri konusunda net bir anlayışa sahip olmadığı görülen ankette çalışan Rusların şimdiden sadece yüzde 17’si gelecek yılki izinleri için bilet satın alırken, yüzde 13’ü otel rezervasyonu yaptırdığını vurguladı.

Seyahatte ulaşım araçları açısından anket katılımcıları daha çok uçak yolculuğunu daha sık tercih ederken, ikinci sırada araba, üçüncü sırada ise otobüs ile yolculuk yer aldı. (Gazetemru.com)