TUI UK’den Türkiye için kapasite artışı

Last Updated on 23 Şubat 2022 by Turizm Günlüğü

Birleşik Krallık’ta faaliyet gösteren TUI UK, Paskalya dönemi tatilleri için artan talep sonrasında Meksika, Dominik Cumhuriyeti ve Türkiye’ye yönelik ek uçuşlar düzenleyeceğini duyurdu.

TUI UK, Paskalya tatillerine yönelik artan talebi karşılamak için Nisan ayında Meksika, Dominik Cumhuriyeti ve Türkiye’ye yönelik ek uçuşlar düzenleyeceğini duyurdu.

Tur operatörü, Manchester ve Londra Gatwick Havalimanı’ndan bu üç ülkeye ek uçuşlar gerçekleştirecek.

TUI UK, 3 Nisan’dan itibaren Manchester’dan, 6 Nisan’dan itibaren ise Gatwick’ten Meksika Cancun’a hafta bir ek uçuş düzenleyecek. Tur operatörü daha sonra ise uzun mesafe tatil destinasyonuna haftada 17 uçuş gerçekleştirecek.

TÜRKİYE’YE HAFTADA 47 UÇUŞ DÜZENLEYECEK

TUI UK, en popüler kısa mesafe tatil destinasyonları arasında Türkiye’nin ilk sırada yer aldığını duyurdu.

Bu doğrultuda İngiliz tur operatörü, Nisan ayında Manchester’dan Antalya’ya haftada 2 ek uçuş düzenleyerek haftalık uçuş sayısını 13’e çıkaracak.

TUI UK, Mayıs ayında Antalya’ya yönelik haftalık uçuş sayısını 22’ye; Haziran ayında ise 47’ye çıkaracak.

PASKALYA DÖNEMİNİN EN POPÜLER DESTİNASYONLARI

2022 yılı Paskalya dönemi için TUI UK’nin satışlarında en çok talep gören destinasyonlar arasında Tenerife (İspanya), Mısır, Cancun (Meksika), Dominik Cumhuriyeti, Lanzarote (İspanya) ve Türkiye yer alıyor.

“YAKIN DESTİNASYONLARDA TÜRKİYE’YE YOĞUN TALEP”

TUI UK İş Geliştirme Direktörü Richard Sofer konuya ilişkin şu açıklamalarda bulundu:

“Bu yıl Paskalya döneminde aile tatillerinde güçlü bir talep gözlemliyoruz. Yıl boyunca uzun mesafe destinasyonları için genel bir artış oldu. Meksika ve Dominik Cumhuriyeti için Paskalya rezervasyonları pandemi öncesi seviyelere geri döndü.

Yakın destinasyonlar da özellikle Türkiye’de cazip fiyatlar ve ülkeye kolay giriş koşulları nedeniyle, bastırılmış talep sonrasında talepte önemli artışlar gözleniyor. TUI UK bu Paskalya döneminde 35 destinasyon için 870’ten fazla uçuş düzenleyecek.”