Turizmde Kariyer Zirvesi ve 6. İstihdam Fuarı gerçekleştirildi

Last Updated on 14 Mart 2022 by Yaşar Çelik

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Turizm Uygulama ve Araştırma Merkezi (TURAM) tarafından 9-10 Mart 2022 tarihlerinde ‘Turizmde Kariyer Zirvesi’ gerçekleştirildi.

Turizmde Kariyer Zirvesi’ne bölgede faaliyetlerini sürdüren birçok seyahat acentası ve tur operatörü, konaklama, ulaştırma ve yiyecek içecek işletmesinin yanı sıra farklı sektörlerden işletmeler de katılım sağlayarak çeşitli workshoplar gerçekleştirdi. Bu sayede öğrenciler, özgeçmişlerini turizm işletmelerine verme şansına sahip oldu.

TURIZMDE İNSAN KAYNAKLARI ÇALIŞTAYI

Zirveye Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Turizm Fakültesi öğrencilerinin yanı sıra Alanya HEP Üniversitesi, Anamur Meslek Yüksek Okulu, Manavgat Turizm Fakültesi ve Ümit Altay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri de katılım sağladı. Zirve kapsamında etkinliğin ikinci günü olan 10 Mart 2022 tarihinde “Turizmde İnsan Kaynakları Yönetim Stratejileri Çalıştayı” düzenlendi.

Çalıştayda turizm sektörünün insan kaynakları talebinin daha verimli bir şekilde karşılanabilmesi adına sektörün personel seçiminde aradığı beceri ve gerekliliklerin ve gelişen teknolojiyle birlikte insan kaynaklarında ortaya çıkan ihtiyaçlar ele alındı.

BİR ÇOK ÜNLÜ İSİM ÇALIŞTAYA KATILDI

Çalıştaya Turizm Akademisyenleri Derneği Başkanı Prof. Dr. Muharrem Tuna, ALKÜ TURAM Müdürü Prof. Dr. Burçin Cevdet Çetinsöz, Tav Gazipaşa Alanya Havaalanı Genel Müdür Vekili Aslan Yiğit Laçin, Uluslararası Otelciler Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Barış Türer, Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (Altid) Burhan Sili, Alkü ALTSO Turizm MYO Müdürü Doç. Dr. Özgür Gölge, Kapadokya Üniversitesi Öğretim Üyesi ve POYD Yönetim Kurulu Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Bahar, Alanya Hep Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Nihan Sidar, TUI Türkiye Operasyon Müdürü Erdem Gürşen, Gold City Turizm Kompleksi Genel Müdürü H. Servet Ünlü, Alanya Turizm Danışma Büro Sorumlusu İbrahim Saraç, Antalya Rehberler Odası Başkanı Mustafa Yalçın Yalçınkaya, Kaila Otelleri Genel Koordinatörü Müge Özer Ünal, Side Otelleri Genel Koordinatörü Oğuz Kabadayı, İnsan Kaynakları Yöneticileri Derneği Batuhan Filiz, , Akdeniz Üniversitesi Manavgat Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cem Oktay Güzeller, Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Ülkay Atmaca ve Anex Tur Genel Müdürü Vural Karasu katıldı.