Rusya’da Mayıs tatilinin en popüler destinasyonlarını açıkladı

Online seyahat acentesi OneTwoTrip, Rusya’da uzun Mayıs tatillerinin en popüler destinasyonlarını açıkladı.

Rusya’da faaliyet gösteren online seyahat acentesi OneTwoTrip tarafından yapılan araştırmaların sonuçları uzun Mayıs tatillerinde Rusların hangi destinasyonları ve otelleri tercih ettiğini belirledi.

LİDER ST. PETERSBURG

1 Mayıs-15 Mayıs dönemi için Ruslar tarafından yapılan rezervasyon verilerini analiz eden şirket uzmanları, en popüler seyahat rotalarının Moskova, St. Petersburg ve Soçi olduğunu tespit ederken, popüler destinasyonlarda lider St. Petersburg olarak belirlendi.

YÜZDE 130 ARTIŞ

Rusya’nın kültür merkezi St.Petersburg otellerine Mayıs tatilleri için şimdiden turistlerin yüzde 18’i rezervasyon yaptırırken, yapılan rezervasyon sayısı geçen yıla göre yüzde 130 daha fazla olarak kaydedildi.

Listenin ikinci sırasında kullanıcıların yüzde 12’sinin Mayıs tatilini geçireceği başkent Moskova yer alırken, öte yandan seyahat servisinin analistleri son bir yıl içinde Moskova otellerine yapılan rezervasyonların yüzde 19 azaldığını ifade etti.

SOÇİ ÜÇÜNCÜ SIRADA

Rusların yüzde 9’su ise Mayıs tatilleri için Soçi otellerinde rezervasyon yaparken, rezervasyon sayısının bir yıl öncesine göre bir buçuk kat daha fazla olduğu da gözlemlendi.

Gazetemru.com’un haberine göre, otel rezervasyonlarında en popüler destinasyonlar arasında ilk 5’te aynı zamanda tüm rezervasyonların yüzde 5.3’üne sahip olan Tataristan’ın başkenti Kazan ve rezervasyonların yüzde 2.6’sına sahip olan Nijniy Novgorod yer alıyor.