Bakan Ersoy: 42 milyon turist hedefimize sadığız

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’dan “42 milyon turist, 35 milyar dolar gelir hedefimize sadığız” açıklaması

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Nevşehir’de ziyaretler gerçekleştirdi.

Çeşitli programlar kapsamında kente gelen Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, ilk olarak Kapadokya Alan Başkanlığında turizm sektörü temsilcileriyle bir araya geldi.

Basına kapalı gerçekleşen toplantıda, yapılacak yeni projelerle ilgili bilgi alışverişinde bulunuldu.

Daha sonra Nevşehir Belediyesine geçen Ersoy, Nevşehir Belediye Başkanı Mehmet Savran ve yardımcıları tarafından karşılandı.

Savran, Nevşehir’in turizm çalışmaları ve kentte yapılan yatırımlarla ilgili Ersoy’a bilgi aktardı.

Bakan Mehmet Ersoy, daha sonra iftar programına katıldı.

BAKAN ERSOY: TÜRKİYE YAŞANAN BU KRİZİ EN AZ HASARLA ATLATAN ÜLKE OLACAK

Burada gazetecilere açıklamalarda bulunan Bakan Ersoy, Rusya-Ukrayna Savaşı’nın sona ermesi için Türkiye’nin büyük çaba gösterdiğini kaydetti. Bakan Ersoy, Türkiye’nin yaşanan bu krizi en az hasarla atlatan ülke olacağını dile getirdi.

Bu tarz krizlerin geçmişte olduğunu, gelecekte de olacağını dile getiren Ersoy, Türkiye’nin 2019 yılından beri önlemler aldığını ve pazar çeşitliliğinin artırıldığını söyledi.

“42 MİLYON TURİST, 35 MİLYAR DOLAR GELİR HEDEFİMİZE SADIĞIZ”

Turizm konusunda dünya genelinde tanıtımlara devam edildiğini, gelen taleplerin memnun edici olduğunu vurgulayan Ersoy, şöyle konuştu:

“140’tan fazla ülkede Türkiye çok yoğun tanıtım yapıyor. Rakiplerimizle kıyaslandığında dünyada en etkili tanıtım yapan ülkeyiz. Pazar çeşitlemesi konusunda yaptığımız bu çalışmaların meyvesini de topluyoruz. Başta Batı ülkeleri olmak üzere mevcut pazarlarımızdan, geçen seneyle kıyaslanmayacak oranda, hatta bazı noktalarda 2019 yılının da üstünde rezervasyon akışı var. Bu seneki hedefimizi koruduğumuzu özellikle belirtmek istiyorum. Sezon başında açıkladığımız 42 milyon turist, 35 milyar dolar gelir hedefimize sadığız. Kapadokya bölgesi Türkiye ortalamasında bir sayı elde edecek diye düşünüyorum. İlk veriler de o yönde gözüküyor. Bu krizden de en az hasarla çıkmayı başaran ülke Türkiye olacak. Biz bahanelere sığınmıyoruz. Hedeflerimize konsantreyiz, hedeflerimizi yıl sonunda turizm sektörü ile birlikte el ele vererek elde edeceğiz.”