Türkiye uçuşları için açıklama geldi

Freebird Havayolları

Türkiye merkezli havayolu firması Freebird, İngiltere’den Türkiye’ye düzenleyeceği yaz sezonu uçuşlarında gecikmelerinin “minimumda tutulmasını” sağlamak için ek yer hizmetleri personeli istihdam ettiğini duyurdu.

Türkiye merkezli havayolu firması Freebird, İngiltere havalimanlarında yaşanan uçuş gecikmelerini sınırlamak amacıyla fazladan havaalanı yer personeli işe aldığını duyurdu.

Havayolu firması, Mayıs ayında Londra Gatwick ve Manchester’dan Türkiye’ye yönelik tarifeli uçuşlara başlamasından bu yana herhangi bir uçuş iptali yaşamadıklarını belirtti.

Freebird, diğer havayollarını etkileyen aksamalara rağmen, en yoğun tatil sezonunda planlandığı gibi Gatwick ve Manchester havaalanlarından uçuşlarına devam edeceğini açıkladı.

Freebird İngiltere Satış Müdürü Carl Denton, “Gatwick ve Manchester’dan planladığımız uçuş programları için yaşanabilecek zorlukların farkındaydık ve yolcularımızı mağdur etmemek için check-in ve yere hizmetler için ek personel alımı gerçekleştirdik” açıklamasında bulundu.

Freebird, tarifeli uçuşlarıyla yaz sezonunda Londra Gatwick Havalimanı’ndan Antalya’ya haftada dört, Bodrum’a haftada iki, Manchester’dan ise Antalya’ya haftada iki sefer gerçekleştiriyor.