Antalyalı butik otelciler: ‘Doluyuz’ açıklamaları bizi rahatsız ediyor

turizm sezonu

Antalyalı butik otel işletmecileri büyük otellerin ‘kapasitemiz doldu’ açıklamalarına “Sadece büyük oteller yok” diye tepki gösterdi.

Kurban Bayramı için ‘doluyuz’ diyen büyük turizm tesislerine butik otel ve pansiyon işletmecilerinden tepki geldi. Okulların kapanması ile birlikte yaz tatilini Kurban Bayramı tatiliyle birleştiren seyahat severlerin tesisleri günler öncesinden doldurmasıyla Antalya’daki 5 yıldızlı oteller tam doluluğa ulaştıklarını açıkladı.

Bunun üzerine kişi başı 250 liraya kahvaltı ve akşam yemeği dâhil konaklama hizmeti sunan otellerin yarı kapasite dahi dolmadığını belirten işletmeciler, ‘doluyuz’ şeklindeki açıklamaların kendilerini rahatsız ettiğini dile getirdi.

“Antalya sadece dev otellerin olduğu bir yer değil”

Antalya Turistik Otelciler ve Pansiyoncular Dernek Başkanı ve Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi Alp Özel, “Antalya denildiğinde akla 5 yıldızlı oteller ve büyük tesisler geliyor. Bu işletmelerde doluluk artsa da alttaki küçük ve butik işletmelerde bu doluluğu göremiyoruz. Antalya sadece dev otellerin olduğu bir yer değil. Bu tatil kentinde herkese ve her keseye uygun tatil imkânı var” dedi.

“‘Doluyuz’ açıklamaları bize gelecek misafirleri etkiliyor”

Butik otel işletmecileri ise “Büyük otellerin ‘Doluyuz’ söylemi küçük otelcileri, bizleri rahatsız ediyor. Daha otelimizin yarısını dahi doldurmuş değiliz. Büyük otellerle yarışmıyoruz. ‘Doluyuz’ açıklamaları bize gelecek misafirleri etkiliyor. Tatilci Antalya’ya gelmek istemiyor” açıklamasında bulundular.