Rusya’da para iadeli tur satışları başlıyor

Rusya’da Türkiye Tatili Fiyatları

Last Updated on 15 Ağustos 2022 by Turizm Günlüğü

Mihail Mishustin: Para iadeli, Rusya içi tur satışları 25 Ağustos’ta başlıyor

Rusya Başbakanı Mihail Mishustin, Rusya’da yüzde 20 geri ödemeli tur satışının sonbahar aşamasının 25 Ağustos’ta başlayacağını, 1 Ekim ile 25 Aralık arasındaki gezileri kapsayacağını söyledi.

Mishustin, Gorno-Altaysk’ta turizm endüstrisinin gelişimi konulu bir toplantıda yaptığı açıklamada, “Sonbahar aşamasının başladığını duyurmak istiyorum (geri ödemeli tur satışları). 1 Ekim’den itibaren başlatılmasına karar verildi, 25 Aralık’a kadar sürecek. Gezilerinizi bu dönemde yapmanız gerekecek” dedi.

Gazetem.ru’nun aktardığı habere göre, Başbakan, bu turların satışlarının 25 Ağustos’ta başlayacağını ve programın ülkenin tüm bölgelerini kapsayacağını vurguladı. Rusya Başbakanı, “Bilet satın alan turistlere, maliyetinin yüzde 20’sine kadarı geri dönebilecek” dedi.

Mishustin’e göre yaklaşık 600 bin kişi bu fırsattan yararlanacak.

İki yılda 4 milyondan fazla kişinin turlarda indirim aldığını ve bunun yaklaşık 2.5 milyonun bu yıl olduğunu söyleyen Başbakan Mishustin, “Programın bahar dönemi sona erdi. Ancak devlet, insanların Rusya içinde yapılacak geziler için ödediği fonların bir kısmını telafi etmeye devam edecek” dedi.