THY kabin memuru başvuruları başladı

Türk Hava Yolları (THY) bünyesinde yeni kadrolara kabin memuru alımı için start verdi. 15.000 TL maaşla olmak üzere memur alımı başvuru süreci ise devam ediyor.                              THY kabin memuru 

Başvurunun son tarihi olmamakla birlikte online başvuru süreci başladı. Başlıca iletişim becerisi yüksek, ekip çalışmasına yatkın ve dinamik çalışma arkadaşları aradığını belirten THY‘nin diğer şartları da oldukça merak edildi.

İşte THY personel alımı başvuru tüm hususları ve şartlar.

Genel Şartlar

Başvuru için adayların;

  • T.C. vatandaşı olması,
  • 1 Ocak 1984 ile 31 Aralık 2002 tarihleri arasında doğmuş olması,
  • En az lise mezunu olması,
  • İyi derecede İngilizce bilmesi,
  • Adli Sicil Kaydı ve Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamalı.

Ayrıca adayların daha önce THY veya diğer havacılık kuruluşlarındaki uçuş görevlerinden disiplinsizlik veya sağlık nedeniyle ayrılmış olmamaları gerekiyor.

Fiziki Şartlar

Başvuru için adayların kadınlarda 160-180 cm arası olması, erkeklerde ise 170-190 cm arası boya sahip olması gerekiyor.

Ayrıca adayların THY Kabin Memuru üniforması giyildiğinde, vücudunun görünecek yerlerinde dövme, piercing ve yara/yanık/leke benzeri kalıcı iz bulunmaması şartları var.

Sağlık Şartları

Başvuran kişi, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü “SHGM” yetkilendirilmiş Havacılık Tıp Merkezlerinden sağlık durumlarının uçuşa uygun olduğuna dair rapor almaları gerekecek.

Ayrıca THY işyeri hekimleri “İşe Giriş Muayenesi” sırasında THY iç prosedürleri çerçevesinde ek tetkik ve muayene yaptırılmasını isteyebilir.

Başvuru Süreci

Türk Hava Yolları “THY” güncel kabin memuru alımı için başvurular online olarak devam ediyor. Başvurular yeteri kadar olunca yayından kaldırılacak.

Başvuru işlemleri için tıklayabilirsiniz : THY Memur Alımı Başvuru Sayfası

https://apply.turkishairlines.com/ilan.aspx?n=e39d33e6-5cf4-4af2-ac6b-ae57ec626db3#tcm92-18943