Rusya’da Ekim ayının en popüler destinasyonları açıklandı

Rusya'da Ekim ayında en popüler yurtdışı seyahat güzergahları belirlendi.

Ekim ayında en popüler yurtdışı seyahat güzergahları belirlendi.

Rusya’nın en büyük çevrimiçi seyahat servislerinden Aviasales araştırmaları, Ekim ayında Rusların en fazla ilgi gösterdiği yurt dışı güzergahlarını ortaya koydu.

Uçak bilet rezervasyonları ve satışların incelendiği araştırma göre Ekim’de Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Tayland, Mısır ve İsrail’in tatil planlayan Ruslar arasında en çok talep gören destinasyonlar olduğu belirlendi.

Aviasales uzmanları, Ekim ayında tatile gidecek Rusların en fazla ilgi duyduğu yurt dışı destinasyonunun Türkiye olduğuna vurgu yaparken, Ekim ayında ortalama 20 derecenin üzerinde rahat bir hava ve deniz sıcaklığına sahip olan Türkiye’ye gidiş-dönüş biletinin bir kişi için ortalama 40 bin 300 Ruble’ye mal olduğunu kaydetti.

Aynı zamanda Türkiye’ye Ekim ayında Rusya’nın 25 şehrinden direkt uçuşların da bulunduğu gözlemlendi.

BAE, rezervasyon sıralamasında ikinciliğe yerleşirken, önümüzdeki ay buradaki hava sıcaklığının ortalamanın üzerine çıkmayacağı ve 35 derece civarında olacağı belirtildi.

Birleşik Arap Emirlikleri’ne Rusya’dan uçak bileti maliyeti ise ortalama 62 bin Ruble’ye ulaşırken, bu ülkeye 10 Rus şehrinden doğrudan uçuşlar bulunuyor.

Tayland en popüler rotalar listesinde üçüncü sırada yer alırken, buradaki sıcaklıklar ortalama 30 derece, uçak bileti fiyat ortalaması ise 66 bin 500 Ruble olarak belirlendi.

Ekim’de en popüler destinasyonlar listesinde İsrail ve Mısır da yer alırken, bu ülkelerde Ekim ayında gündüz sıcaklığı ortalama 25-30 derece arasında seyredecek.

Bilet fiyatları ortalaması ise İsrail’e 68 bin Ruble, Mısır’a ise 46 bin Ruble seviyesinde olacak.