Özgür Gülün: Butik lüks turlarda sıra dışı dokunuşlarla fark yaratıyoruz

More World Travel'den Kore Turlarında Stratejik Yenilikler: Seul'de Yeni Ofis ve İş Ortaklığı
More World Travel Kurucu Ortağı Özgür Gülün

Last Updated on 22 Kasım 2022 by Yaşar Çelik

Turizm sektöründe, 2000 yılında çalışmaya başlayan More World Travel Kurucu Ortağı Özgür Gülün; ile gerçekleştirdikleri operasyonlar, yürüttükleri faaliyetler ve gelecek planları hakkında görüştük.                            Özgür Gülün More World Travel

More World Travel Kurucu Ortağı Özgür Gülün, ilk olarak 2000 yılında dalış turizmi alanında aldığı görevler ile turizm sektörüne giriş yapan bir isim…

2008 yılında ekonomi alanında, yaşanan olumsuzluklar nedeniyle dalış turizmine yönelik ilginin azalması üzerine; acenta ve tur operatörlerinin “outgoing” operasyonlarında görev alan Özgür Gülün; kendi acentasını kurmadan önce Kore Konsolosluğu’na bağlı Kore Turizm Organizasyonu – KTO’da görev aldı.

MORE WORLD TRAVEL’IN KURUCULARI

More World Travel Kurucu Ortakları Burak Aşçı ve Özgür Gülün

İki sene KTO bünyesinde yürüttüğü çalışmaların ardından Özgür Gülün; ortağı Burak Aşçı ile More World Travel’ı kurdu.

MORE WORLD TRAVEL’IN TUR DÜZENLEDİĞİ DESTİNASYONLAR

Özgür Gülün ve Burak Aşçı’nın kurduğu More World Travel, ağırlıklı olarak Hindistan, Güney Kore, Vietnam, Kamboçya başta olmak üzere ağırlıklı olarak Asya turları düzenliyor. Bunun yanı sıra More World Travel gelen talep doğrultusunda Avrupa, Balkanlar, Güney Amerika ve Kuzey Afrika destinasyonlarına yönelik de butik lüks turlar düzenliyor.

Özgür Gülün ile More World Travel’ın Kadıköy’deki ofisinde yürüttükleri operasyonlar, hizmet sundukları alan, ürün ve destinasyonlar, geleceğe yönelik hedeflerinin yanı sıra geride bıraktıkları bir yılı nasıl tamamladıklarını konuştuk.

“MORE WORLD TRAVEL OLARAK UZMANLIK ALANIMIZ BUTİK LÜKS TURLAR”

Bugüne kadarki kariyer sürecinde ağırlıklı olarak “butik lüks” turlar üzerine yoğunlaştığını belirten Özgür Gülün; “Bu nedenle More World Travel olarak da butik lüks turlara odaklandıklarını” söyledi.

MORE WORLD TRAVEL’DAN BUTİK LÜKS TURLARA FARK YARATAN DOKUNUŞ

Özgür Gülün; “More World Travel olarak butik lüks turlarda fark yaratmayı hedeflediklerini ve başından beri farklı dokunuşlarla seyahat severlerin deneyimlerini zenginleştirmeye çalıştıklarını” ifade etti.

MATRUŞKA BOYAMA ATÖLYESİNDEN YEMEK KURSLARINA… SEYAHAT DENEYİMLERİNİ ZENGİNLEŞTİREN ETKİNLİKLER

More World Travel Kurucu Ortağı Özgür Gülün, bu konu hakkında şu açıklamalarda bulundu:

“Birçok acenta, More World Travel olarak bizim de ağırlıklı olarak çalıştığımız destinasyonlar arasında yer alan Moskova, St. Petersburg, Hindistan, İran, Vietnam’a turlar düzenliyor. Biz More World Travel olarak, bir fark yaratmak istedik. Bunun için örneğin Moskova – St. Petersburg tur programına “Matruşka Boyama Atölyesi” ekledik. Kore turlarına “Kore Mutfağı Yemek Kursu” etkinliğini ekledik. More World Travel olarak, bu tarz farklı dokunuşlar ekleyerek farklı turlar yapmaya çalışıyoruz.”

“TÜRKİYE EKONOMİSİNDE YAŞANANLARIN ARDINDAN INCOMING OPERASYONLARIMIZ ÖNE ÇIKTI”

“Son dönemde yüksek enflasyon ve artan döviz kuru ile birlikte outgoing operasyonlarında yavaşlama yaşandığını; bu aşamada da More World Travel’ın incoming operasyonlarının arttığını” açıklayan Özgür Gülün konuya ilişkin şu ifadeleri paylaştı:

“HİNDİSTAN’DA BİR SEYAHAT ACENTASININ TEMSİLCİLİĞİNİ ALDIK”

“Ortağım Burak Aşçı daha önce incoming acentalarında çalıştığı için bu alanda da deneyime sahibiz. Hindistan’da bir seyahat acentasının temsilciliğini aldık ve bu acentanın Türkiye’deki operasyonlarını biz yürütüyoruz. Hindistan ile birlikte ABD, Kanada, İsrail ve Latin Amerika ülkelerinden gelen misafirlerimize hizmet veriyoruz.

“GELEN TALEPLERİN %50’Sİ INCOMING, %17’Sİ INGOING, %33’Ü OUTGOING ŞEKLİNDE…”

Şu anda bize gelen taleplerin %50’si incoming, %17 ingoing, %33 outgoing şeklinde… Nisan’dan sonra “incoming” biraz ön plana çıkmaya başladı ama sadece son aya bakarsak; rezervasyon ve taleplerin %80’i outgoing olarak geldi. İnsanlar artık önümüzdeki sene için planlar yapmaya başladılar. Son dönemde, insanlar artık gezmek istiyor.”

MORE WORLD TRAVEL VE “KÜLTÜRLÜ DALIŞ” KAVRAMI

Kendisinin dalış turizmi alanında çalışmaya başladığını hatırlatan ve bunun yanı sıra dalış eğitmeni olduğunu belirten Özgür Gülün; “önümüzdeki sene “kültür içerikli dalış turları”na ağırlık vereceklerini açıklayarak; şunları söyledi:

“Dalış turlarını bu sene denedik, çok güzel geri dönüşler aldık. Bu yüzden önümüzdeki sezon daha kapsamlı çalışmalarımızla bu gezilerimizle beklentileri karşılayacağımızı düşünüyoruz.  More World Travel olarak; “kültürlü dalış turları” diye yeni bir kavram getirmeye çalıştık. More World Travel olarak mevcut dalış turlarını, Mısır – Sharm El Sheikh ile sınırlı tutmak istemedik. Önümüzdeki yıl Adilcevaz’a dalış turları düzenlemeyi planlıyoruz. Bu tur programının kültür turizmi ayağında da Van’ın Ahlat bölgesini gezdirmeyi planlıyoruz. Yurt dışında da “kültürlü dalış” konsepti kapsamında Vietnam, Küba ve Mauritius gibi destinasyonlara turlar düzenlemeyi planlıyoruz. More World Travel olarak dalış turlarına, kültür turu gezilerini de ekleyeceğiz.”

MORE WORLD TRAVEL’IN SUNDUĞU FARKLAR

Son olarak “Seyahat severler neden More World Travel’ı tercih etmeli?” sorusunu yönelttiğimiz Özgür Gülün; bu sorumuzu şu maddeleri sıralayarak sorumuzu yanıtladı:

  • Ekstralarla karşılaşmayacağınız turlar
  • Merkezi konaklamalı turlar
  • Katılımcı sayısı küçük turlar
  • Yemeklerin dahil olduğu turlar
  • Zamanlaması en uygun turlar

—O—

MORE WORLD TRAVEL

Caferağa Mah. General Asım Gündüz Cad.

Dr. Dilemre İş Mrk. No:80/4

KADIKÖY / İSTANBUL

info@kasiftur.com

0216 706 93 43

More World Travel ofis