HIS Travel Ortadoğu pazarına Class One ile giriş yaptı

Osman Uzun Class One
Class One Ürün Direktörü Osman Uzun

Last Updated on 8 Aralık 2022 by Turizm Günlüğü

HIS Travel’ın alt markaları arasında yer alan Class One’ın Ürün Direktörü Osman Uzun’dan, Ortadoğu pazarında VIP ve “tailor made” hizmetleriyle Türkiye’yi öne çıkaran Class One markasının faaliyetleri ve hedefleri hakkında açıklamalar…

Türkiye yapılanması bünyesinde birçok markayı barındıran Japonya merkezli HIS Travel, yeni alt markası Class One ile Ortadoğu pazarına iddialı bir giriş yaptı.

Class One markasının yönetiminde, yaklaşık 15 yıllık Ortadoğu pazarı tecrübesine sahip olan Osman Uzun yer alıyor.

Class One Ürün Direktörü Osman Uzun, Class One markasının faaliyetleri, sunduğu hizmetler ve hedefleri hakkında Turizm Günlüğü’ne açıklamalarda bulundu.

CLASS ONE’IN FAALİYETLERİ VE FAALİYET GÖSTERDİĞİ ÜLKELER

2022 yılının Nisan ayında HIS Travel’ın Türkiye yapılanması bünyesinde kurulan Class One markası, Ortadoğu pazarında Katar, Kuveyt, BAE, Suudi Arabistan ağırlıklı olmak üzere Lübnan, Bahreyn ve Ürdün’den Türkiye’ye “VIP ve tailor made” inbound operasyonları gerçekleştiriyor.

Class One, bu ülkelerden Türkiye’ye gelen misafirlerin konaklama, ulaşım, kişiye özel turlar, concierge hizmetleri olmak üzere tüm ihtiyaçlarını karşılıyor.

Bunun yanı sıra Class One markası, Cruise ve HIS Travel’ın gücünü kullanarak özellikle Asya bölgesindeki ofisleri sayesinde; Ortadoğu’da Türkiye’nin yanı sıra Maldivler, Tayland ve Endonezya için de tatil ve tur satışları gerçekleştiriyor.

OSMAN UZUN: GLOBAL BİR MARKA YARATMAYA ÇALIŞIYORUZ

Class One Ürün Direktörü Osman Uzun, ilk olarak Ortadoğu pazarında üst segmentte hizmet veren markanın faaliyetleri ve hizmetleri hakkında şu bilgileri paylaştı:

“Biz, Class One olarak sadece tek bir destinasyon özelinde değil; Türkiye ile birlikte Asya, Uzakdoğu ve yakın zamanda operasyona başlatacağımız Avrupa ofislerimiz ile misafirlerimizin Dünya üzerinde tüm seyahat ihtiyaçlarını karşılayacak global bir marka yaratmaya çalışıyoruz. Misafirlerimizin ihtiyaçları doğrultusunda kişiye özel programlar oluşturarak ayrıcalıklı bir hizmet sunmayı hedefliyoruz.

Kült programların dışına çıkarak misafirlerimize daha önce deneyimlemedikleri rotalar hazırlayarak bir fark yaratmaya çalışıyoruz, tabi ki fark yaratmanın en önemli kısmı ürün çeşitliliğini arttırmak şu an en çok talep gören ürünlerimizden biri de cruise satışları özellikle İstanbul ve Kuşadası’ndan hareketli Yunan adaları turları ile kombine edilmiş Türkiye paketlerimiz yoğun ilgi görüyor. Bunun yanında Finlandiya için yine Türkiye üzerinden direkt uçuşlarla kombine ettiğimiz sömestr paketleri yoğun talep görüyor.

Türkiye’yi daima bir geçiş noktası olarak tutmaya çalışıyoruz. Class One olarak, sadece Türkiye ile sınırlı kalmak istemiyoruz. Amacımız çalıştığımız acentalarımızın taleplerine dünyanın birçok yerinde ürün ve hizmet çeşitliliğimizi arttırarak tek bir elden çözüm sunabilmek.

“CLASS ONE 2022 YILINI HEDEFLERİNE ULAŞARAK TAMAMLADI”

“Bu sene marka bilinirliğini arttırmak için tanıtım ve pazarlama çalışmalarına ağırlık verdiklerini” belirten Osman Uzun, “Bu sene daha çok “marka bilinirliğini” artırmaya çalıştık. Katıldığımız fuarlar, acenta ziyaretleri ve acentalarımızı ağırladığımız fam-trip organizasyonlarımız ile marka bilinirliğini arttırdık. Bununla beraber 2022 yılını sadece son 6 ayında 10 bini aşkın misafirimize hizmet vererek tamamladık. Önümüzdeki 1 – 2 sene içerisinde yıllık 50 bin kişi inbound sayısına ulaşacağımıza inanıyorum. 2022 yılını istediğimiz hedeflere ulaşarak tamamlıyoruz” dedi.

CLASS ONE MARKASININ 2023 HEDEFLERİ

“2023 yılı için hedeflerinin 2022 yılında yaptıkları ciroyu 3 katına çıkarmak” olduğunu açıklayan Osman Uzun; “Önümüzdeki sene için o bölgede daha güçlü bir yatırım oluşturacağız. Orta ve uzun vadedeki hedefimiz ise hizmet bölgemizi daha da genişleterek; hem turizm sektöründeki istihdamı arttırmak hem de Ortadoğu pazarında söz sahibi firmalardan biri olmaktır” ifadelerini paylaştı.

ORTADOĞULU TURİSTLERİN TERCİHLERİ

Üst gelir seviyesindeki Ortadoğulu turistlerin, ağırlıklı olarak lüks seyahat anlayışını öne çıkaran bir çok marka otel zincirinin bulunduğu İstanbul, Bodrum ve Antalya’yı tercih ettiklerini açıklayan Class One Ürün Direktörü Osman Uzun; “Gelen misafirlerin özellikle pandemi sonrası özel kullanım alanına sahip otelleri ve kendilerine özel kullanabildikleri özel havuzlu villa ve suite konaklamalarını tercih ettiğini bunun yanında alışveriş, Türk ve Dünya mutfağından lezzetler sunan zengin mutfak kültürüne sahip bir çok restoranın misafirler tarafından tercih edildiğini” belirtti.

“Türkiye’nin Ortadoğulu misafirler tarafından düğün organizasyonları için de tercih edildiğini ulaşım ve vize kolaylığı, konaklama ve hizmet sektöründeki yüksek hizmet kalitemizin bunda önemli rol oynadığını” açıklayan Osman Uzun; “bu yıl İstanbul ve Bodrum’da yüksek cirolu bir çok organizasyon gerçekleştirdiklerini ve ilerleyen dönemde bu sayıyı arttırmak istediklerinin” altını çizdi.

“BUNGALOV TATİLLERİ YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR”

Ortadoğulu turistlerin özellikle, özel hayatın gizliliğine ve mahremiyete önem verdiklerine dikkat çeken Osman Uzun; bu nedenle son dönemde özellikle Bodrum, Fethiye ve Sapanca’da balayı ve aile konaklaması konseptinde hizmet veren özel havuzlu ve korunaklı bungalov konaklamalarının yoğun ilgi gördüğünü açıkladı.

“SÜRDÜRÜLEBİLİR TURİZM”

Class One Ürün Direktörü Osman Uzun, son olarak açıklamalarını şu ifadelerle tamamladı:

“Class One olarak en çok önem verdiğimiz konuların başında sürdürülebilir turizm anlayışı geliyor. Biz de buna uygun olarak, faaliyetlerimize hem ekonomik hem çevresel hem de toplumsal etkileri en asgariye indirgemek adına yenilikçi çalışmalar yapıyoruz. Bunların arasında mobil uygulamalar, programlarımızda doğa ve kültür mirasınızın yenilenemeyen kaynakların korunmasına yönelik eğitici ve bilgilendirici hatırlatmalar ile hem kendimize hem de misafirlerimize yeni bir bakış açısı kazandırmaya çalışıyoruz. Ülkemizin doğal kaynaklarını korumak hepimizin görevi.”

—O—

OKUMA ÖNERİSİ: HIS Travel dijitalde SKYhub Online markası ile gücüne güç katıyor