Bakan Kasapoğlu’ndan spor turizmi açıklaması

Bakan Kasapoğlu'ndan spor turizmi açıklaması

Last Updated on 23 Ocak 2023 by Turizm Günlüğü

Bakan Kasapoğlu’ndan spor turizmi açıklaması… Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu; “Türkiye, spor turizminde artık bir marka. Artık Türkiye, uluslararası organizasyonlarda talep eden, isteyen bir ülke değildir, aranılan, tercihini kendisi yapan bir ülkedir” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Antalya’daki Belek Turizm Merkezi’nde düzenlenen 2023 Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonası’nın açılış töreninde konuştu.  Bakan Kasapoğlu’ndan spor turizmi açıklaması

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye’nin, spor turizminde artık bir marka olduğunu vurgulayarak, ülke olarak geçen yıl 200’den fazla uluslararası spor organizasyonuna ev sahipliği yaptıklarını söyledi.

Bakan Kasapoğlu, su sporlarından kış sporlarına, bireysel branşlardan takım sporlarına kadar her alanda güçlü bir altyapıyı ve güçlü erişim imkanını ortaya koyduklarını belirtti.

Bakan Kasapoğlu, Türkiye’deki spor turizmi imkanları hakkında şunları ifade etti:

“Türkiye, spor turizminde artık bir marka. Antalya da bu markaların öncülerinden biri. Geçtiğimiz yıl 200’den fazla uluslararası spor organizasyonuna Türkiye ev sahipliği yaptı. Artık Türkiye, uluslararası organizasyonlarda talep eden, isteyen bir ülke değildir, aranılan, tercihini kendisi yapan bir ülkedir. Bu, bizim hem satrançta geldiğimiz noktanın hem de uluslararası organizasyonlarda ev sahipliği konusundaki eşsiz tecrübemizin en yakın referanslarından biridir.”