İşte Jet2holidays’in 2023’te Türkiye için ayıracağı koltuk kapasitesi

Jet2holidays’in 2023’te Türkiye için ayıracağı koltuk kapasitesi

Last Updated on 27 Ocak 2023 by Turizm Günlüğü

Jet2holidays’in 2023’te Türkiye için ayıracağı koltuk kapasitesi: İngiliz tur operatörü Jet2holidays’ten Antalya ve Dalaman uçuşları için yeni kapasite artışı… Bu kapasite artışıyla Jet2holidays’in 2023 sezonu Türkiye kapasitesi 2 milyon koltuğu aştı.

İngiliz tur operatörü Jet2holidays ve havayolu firması Jet2.com Antalya ve Dalaman uçuşlarında koltuk artışına giderek; Türkiye’ye yönelik yaz sezonu kapasitesini 2 milyon pax’ın üzerine çıkardı.

Jet2.com ve Jet2holidays, 2023 yaz sezonu için Antalya ve Dalaman uçuşları için 25 binden fazla koltukluk kapasite artışına gittiğini duyurdu.

Bu karar sonrasında İngiliz tur operatörü ve havayolu firması, İngiltere’deki 10 havalimanından haftada 186’ya varan uçuşla bu yaz sezonu, Türkiye için 2 milyonun üzerinde koltuk kapasitesini satışa sunacak.

Türkiye’ye yönelik kapasite artışıyla, Jet2holidays’in toplam 5.3 milyonluk pax’ının önemli bir kısmını Türkiye’ye ayırmış olacak.

Türk Lirası’nın, Sterlin karşısında değer kaybı, Türkiye’nin popülaritesini artırdı.

Jet2.com ve Jet2holidays CEO’su Steve Heapy konuya ilişkin olarak; “İngiltere’deki yedi üssümüzden Antalya ve Dalaman’a kapasite artışına giderek artan talebe yanıt vermekte hızlı davrandık. Bu kapasite artışı, destinasyona olan bağlılığımızı daha da güçlendiriyor” açıklamasında bulundu. Jet2holidays’in 2023’te Türkiye için ayıracağı koltuk kapasitesi