Pegasus ve THY ücretsiz yolcu taşıyacak

Last Updated on 7 Şubat 2023 by Turizm Günlüğü

Hem depremzedelerin hem de ülkenin çeşitli bölgelerinden yardıma giden vatandaşların bölgeden tahliye edilebilmesi için Pegasus ve THY, ücret almayacak.

THY

Açıklamayı Türk Hava Yolları Basın Müşaviri Yahya Üstün yaptı.

Adana, Diyarbakır, Şanlıurfa, Elazığ, Kahramanmaraş, Malatya, Adıyaman, Gaziantep ve Kayseri çıkışlı tek yön uçuşlar 13 Şubat’a kadar ücretsiz oldu.

Açıklamada, “Deprem bölgesine insani yardım malzemeleri ve arama kurtarma ekiplerinin ulaştırılmaları için AFAD koordinasyonunda operasyonlarımızı sürdürüyoruz. İlgili uçuşlarımızda yolcu düzeninin sağlanması için havaalanlarına rezervasyon yaparak gelmenizi rica ederiz. Rezervasyonunuzu; +90 850 333 0 849 numaralı çağrı merkezimizi arayarak gerçekleştirebilirsiniz” sözleri kullanıldı.

Pegasus

Adana, Diyarbakır, Elazığ, Kayseri, Malatya, Kahramanmaraş, Gaziantep ve Şanlıurfa meydanlarından kalkacak tüm Pegasus uçakları 12 Şubat tarihi de geçerli olacak şekilde ücretsiz olacak.

Pegasus yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Deprem bölgelerine destek verebilmek amacıyla AFAD ve yetkili makamların yardım ekipleri ve ihtiyaç duyulan malzemelerin bölgeye ulaştırılması ve depremden etkilenen vatandaşlarımızın tahliyesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”