AFAD afetzedelerin tahliye noktalarını açıkladı

Afetzedelerin Tahliye Noktaları

Last Updated on 10 Şubat 2023 by Turizm Günlüğü

AFAD afetzedelerin tahliye noktalarını açıkladı. AFAD tarafından yapılan açıklamada, “tahliye talepleri, illerin barınma kapasitesine göre planlanmaktadır” denildi.

28.044 VATANDAŞIMIZ AFET BÖLGESİNDEN TAHLİYE EDİLDİ

9 Şubat 2023 saat 11.38 itibarıyla karayolu ve demiryolu aracılığıyla 4.607, havayolu aracılığıyla 23.437 olmak üzere toplam 28.044 vatandaşımız afet bölgesinden tahliye edilmiştir.

AFAD web sitesinde yer alan yazılı açıklama şöyle:

“06.02.2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli deprem afetinden etkilenen vatandaşlarımızın barınma ihtiyacı sebebiyle il dışına gitmek isteyenler için Jandarma birimlerince bulundukları illerde, aşağıda adresleri verilen tahliye alanları oluşturulmuştur.

Oluşturulan bu noktalara tahliye talebiyle başvuran vatandaşlarımızın tahliyesi yetkililerce belirlenecek olan en uygun vasıtalarla sağlanacaktır. Tahliyesi sağlanan vatandaşlarımız, gidecekleri illerdeki Valilikler ve AFAD koordinasyonunda belirlenen barınma alanlarına ve misafirhanelere yerleştirilecektir.

Tahliye talepleri, illerin barınma kapasitesine göre planlanmaktadır.

Kendi imkanlarıyla ulaşım sağlayıp afet bölgesinden ayrılmak isteyen vatandaşlarımız, çıkış yapmadan önce bulundukları yerlerdeki Jandarma tahliye noktalarına bildirim yapmaları halinde, gidecekleri illerdeki barınma noktalarına yönlendirmeler yapılacaktır.”

TAHLİYE TOPLANMA ALANLARI