Otellerini depremzedelere açtı

Dosso Dossi, otellerini depremzedelere açtı

Last Updated on 15 Şubat 2023 by Turizm Günlüğü

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta yaşanan iki büyük depremin yarattığı felaket iş dünyasında yardım seferberliği yarattı. Dosso Dossi Holding, otellerini depremzedelere açtı. Dosso Dossi diğer yandan 3 şehirde 120 konteyner ev yapımı için harekete geçti. 

Depremin ilk gününden bu yana bölgedeki yardım seferberliğine katılan firmalardan biri de Dosso Dossi Holding oldu.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yaptığı etkinliklerle de tanınan Dosso Dossi Holding, hem ayni ve nakdi yardım yaptı, hem de sahibi olduğu otelleri depremzedelere açtı.

Dosso Dossi’nin sahibi olan Erarslan Ailesi, İstanbul’da Vatan Caddesi, Laleli, Yenikapı, Sultanahmet ve Haliç’teki 5 otelini de deprem bölgesinden gelen afetzedelere açtı.

Dosso Dossi’den yapılan açıklamada “AFAD’tan alınacak belgeler eşliğinde kendilerine müracaat eden depremzedelerin imkanlar dahilinde misafir edileceği” bildirildi.

3 ŞEHİRDE 120 KONTEYNER EV

Öte yandan Dosso Dossi Holding hem Türkiye hem de yurt dışındaki çözüm ortakları ve hayırsever iş ortaklarıyla birlikte hareket ederek depremzedelere barınma ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla konteyner ev yapımı için 10 milyon lira yardım toplanmasını sağladı.

Dosso Dossi Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Erarslan, “AFAD koordinasyonuyla depremde mağdur olan üç şehirde toplam 120 konteynerden oluşan barınma alanlarının yapımı gerçekleştirilecek” ifadelerini paylaştı.        Otellerini depremzedelere açtı