Ünlü turizmci Elon Musk ile nasıl davalık oldu?

Twitter Elon Musk
Ünlü turizmci Elon Musk ile nasıl davalık oldu?

Last Updated on 18 Mart 2023 by Turizm Günlüğü

Ünlü turizmci Elon Musk ile nasıl davalık oldu? Yıllar önce uzaya gidebilmek için bir şirketle anlaşan Les Ottomans Otel’in eski sahibi Ahu Aysal, şirketin Elon Musk’a satılması üzerine hem parasından hem de hayallerinden olduğunu söyledi.

Cemiyet hayatının tanınmış isimlerinden Ahu Aysal, önceki gün Nişantaşı City’s’de görüntülendi. Aysal yıllar önce uzaya gitme hayalini gerçekleştirebilmek için bir şirketle anlaşmıştı. Ünlü isim, konuyla ilgili sorular üzerine şirketin Elon Musk’a satıldığını ve bu nedenle mağdur olduğunu söyledi.

Ahu Aysal, Elon Musk ile davalık oldu: Ya paramı ver, ya uzaya gönder

Elon Musk’a dava açtığını dile getiren Ahu Aysal, “Şirketi Elon Musk’a satmışlar. Onun firmasıyla mahkemeliğim. 100 bin dolarım gitti. Bu zamanda 100 bin dolar az mı? Beni uzayla ilgili çalışmalara da yollamışlardı. Yer çekimi olmayan ortamlarda uçaklarda gezmiştim” dedi

Turizm işine ilk olarak 1985 yılında atıldı

Ahu Aysal, Türkiye ‘de turizm işine ilk olarak 1985 yılında atıldı. Antalya Kemer’de ilk tatil köyü olan Club Salima’yı kurdu. 1999 yılında yine Kemer’de Türkiye’nin ilk Thalassoterapi Merkezi’ni de içinde bulunduran Ma Biche Oteli’nin projesine başlayan Ahu Aysal, 2002 yılında tesisi hizmete geçirdikten sonra işletmeyi kiraladı.

2006’da hayalindeki Hotel Les Ottomans’ı işletmeye açtı

Ahu Hanım 2002’de İstanbul’a gelerek aile şirketi olan Unit Turizm Yatırımları A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak göreve başladı. Aynı yıl Kuruçeşme’de eski Muhsinzade Yalısı’nın da bulunduğu araziyi satın alan Aysal, yalıyı aslına uygun olarak yeniden inşa ettirerek 2006’da hayalindeki Hotel Les Ottomans‘ı işletmeye açtı. Ahu hanımın halen Genel Müdürlüğünü yapmakta olduğu otel ‘Feng Shui’ konseptine uygun olarak tasarlandı ve sertifikalandırdı.

Les Ottomans Otel’in sahibi Ahu Aysal, otelin borçları nedeniyle aralık 2020’de satılmasının ardından açıklama yaptı

İstanbul 10. İcra Dairesi’nin yürüttüğü ihale önceki gün yapıldı. 20 dakikada sonuçlanan ihale sonrası, 440 milyon TL değer biçilen otelin yeni sahibi Akbank oldu. Bankanın, şirketten olan alacağına karşılık otelin sahibi olduğu öğrenildi. Konuyla ilgili çok üzgün olduğunu ifade eden Aysal, “Ben Ünal Aysal beyin işleri bozulunca oteli ona verdim. O da otel için kredi çekti, ödemekte zorlanınca da otel satışa çıktı. Çok üzgünüm ama yapacak bir şey yok. Arkaya bakamazsınız. Olan oldu, otel gitti. Orası benim çocuğum gibiydi, bir ayağım toprak altında kaldı diyebilirim ama geriye de bakamayız” dedi.