TÜROB’dan Wizz Air değerlendirmesi

TÜROB Başkanı Müberra Eresin

Last Updated on 29 Mart 2023 by Turizm Günlüğü

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Müberra Eresin: Turizm adına önemli ve güzel bir gelişme        TÜROB’dan Wizz Air değerlendirmesi

Avrupa’nın önde gelen düşük maliyetli (Low-Cost) havayolu kuruluşlarından Wizz Air’in Türkiye’nin değişik noktalarına uçuşlar başlatması turizm sektöründe memnuniyetle karşılandı.            TÜROB’dan Wizz Air değerlendirmesi

Abu Dabi – Ankara ve Londra – İstanbul seferlerini başlatan Wizz Air, 31 Mart tarihinde de Budapeşte – İstanbul seferlerine start verecek.

“GÜZEL BAŞLANGIÇLARIN BİR PARÇASI OLDUĞUMUZ İÇİN MUTLUYUZ”

TÜROB Başkanı Müberra Eresin, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Yaklaşık iki yıldır sürdürdüğümüz temaslar sonrasında TÜROB olarak bu güzel başlangıçların bir parçası olduğumuz için ülkemiz turizmi adına çok mutluyuz, hayırlı olsun.

Wizz Air yetkilileriyle, şirketin Türkiye projeleriyle ilgili en başından beri temaslarımızı sürdürdük. Bu konuda Kültür ve Turizm Bakanımız ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanımızın destekleri çok önemli. Kendilerine ayrıca çok teşekkür ederiz. İstanbul’a uçuşların başlaması da çok önemli ve turizm açısından çok kıymetli. Kısa süre içinde ülkemizin değişik noktalarına yurtdışından yeni uçuş rotaları da eklenecek. Uçuşların devam etmesi yönünde potansiyelin oluşacağını umuyoruz” dedi.

İKİ YILDIR DİRSEK TEMASI SÜRÜYOR

Wizz Air’in üst düzey yönetimi, Türkiye projelerine ilişkin temasları kapsamında daha önce birçok kez TÜROB merkez ofisini de ziyaret ederek, TÜROB Başkanı Müberra Eresin ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelmişti.

Budapeşte merkezli Avrupa’nın en hızlı büyüyen havayolu şirketlerinden biri olan Wizz Air, Avrupa’nın yanı sıra İngiltere’de Wizz Air UK ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) Wizz Air Abu Dabi olarak faaliyet gösteriyor.