Ramazan Bayramı’nda İstanbul’a yakın tatil yerleri

Last Updated on 14 Nisan 2023 by Turizm Günlüğü

Bu yıl 21 Nisan’da başlayıp 23 Nisan’da sona erecek 3 günlük Ramazan Bayramı tatili için rezervasyonlar yapılmaya başlandı.          Ramazan Bayramı’nda tatil 

İstanbul’dan en fazla 3,5 saat uzaklıktaki rotaları radarına alan Obilet.com bu kısa tatili en huzur dolu geçirebileceğiniz yerleri belirledi. İster kendi aracınızla gidip bir otelde konaklayın, isterseniz ulaşım ve araç kiralama rezervasyonu yaparak ulaşın.

19 Mayıs tatil rotaları
Sapanca

Sapanca’da oksijen molası

İstanbul’a yaklaşık 1,5 saatlik araba yolculuğuyla ulaşılabilen Sapanca kısa tatil rotalarında ilk sırada yer alıyor. Hem Sapanca Gölü gibi tabiat güzellikleri hem de son dönemin gözde tatil trendi bungalov turizmine hizmet eden tesisleriyle İstanbul’dan kaçıp doğanın içinde tatil yapmak isteyenlerin gözdesi olan Sapanca bu bayram tatilinin de en kısa rotalardaki gözdesi.

Hem Nisan ara tatili için çocuklarıyla doğanın içinde tatil yapmak isteyenler hem de Ramazan Bayramı tatilini değerlendirmek isteyenler için temiz havada, sakin bir tatil için ideal yerlerden.

İğneada

Avrupa’nın en büyük longoz ormanı: İğneada

Hem doğanın kalbinde hem de lezzetli bir mola için Trakya’nın incisi İğneada en ideal yerlerden. Avrupa’nın en büyük longoz ormanlarından birine yolculuk etmek isteyenler İstanbul’dan yaklaşık 3,5 saatlik bir yolculukla tabiatın ortasında bir mola verebilir.

İğneada, longoz ormanlarının yanı sıra Trakya’ya özgü onlarca coğrafi işaretli lezzeti ile aynı zamanda bir gastronomi destinasyonu. Bölgeye özel etleri ve peynirleri mutlaka tatmalısınız. İğneada ziyaretinizde Limanköy’de bulunan tarihi deniz feneri de mutlaka görmeniz gereken yerlerden.

Tirilye

Mistik sokaklarıyla Tirilye

Bursa’da görülmesi gereken yerler listesinde ilk sıralarda yer alan ve İstanbul’a sadece 2 saat uzaklıktaki Tirilye, bölgeye özgü Rum evleri ve dar sokaklarıyla kendinizi farklı bir atmosferde bulacağınız yerlerden.

Hafta sonu şehirden kaçmak için en ideal yerlerden Tirilye’ye gitmişken Taş Mektep, Aya Yani Manastırı’na da uğramayı unutmayın.      Ramazan Bayramı’nda tatil 

Kefken

Karadeniz havası almak isteyenlere : Kefken

İstanbul’dan çok da uzaklaşmadan rotanızı Karadeniz yönüne çevirmek isterseniz Kefken’e bir uğrayın deriz. Kocaeli’nin Karadeniz kıyısındaki şirin bir kasaba olan Kefken İstanbul’dan yaklaşık 2 saatlik araba yolculuğuyla günübirlik seyahat için bile uygun yerlerden.

İstanbul’dan çıkıp yapmışken birkaç gün gezelim derseniz bölgede şirin butik oteller veya kiralık evler de mevcut. Her ne kadar mevsimi olmasa da plajlara da bir uğrayın deriz.