Bağlıkaya, Yeni Kabineyi Kutladı ve Bakan Ersoy’a Özel Tebriklerini İletti

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy ve TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy ve TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya / Mehmet Nuri Ersoy ve Firuz Bağlıkaya Sosyal Medyada Kimleri Takip Ediyor?

Last Updated on 10 Haziran 2023 by Turizm Günlüğü

TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz B. Bağlıkaya, yeni kabine hakkında bir mesaj yayımladı. Başkan Bağlıkaya, Demokratik bir şekilde gerçekleşen seçimlerin ardından Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde kurulan yeni kabinenin ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diledi.

Bağlıkaya, görevine yeni dönemde de devam eden Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u başta olmak üzere tüm bakanları tebrik etti ve yeni görevlerinde başarılar diledi.

Tebrik edilen bakanlar arasında Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Ticaret Bakanı Ömer Bolat ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu yer aldı.

Başkan Bağlıkaya, yeni kabinenin Türkiye’nin kalkınmasına ve refahına büyük katkı sağlayacağına inandığını belirtti. Ayrıca yeni kabinenin Türkiye Yüzyılı’nda başarılı çalışmalara imza atacağına yürekten inandığını vurguladı.

Okuyucularımıza Tavsiye: En Son Okuma Önerileri…

TÜRSAB, Sosyal Medya Üzerinden Yaptığı Açıklamayla Yeni Kabineyi Kutluyor: İşte Açıklamanın Detayları

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya
TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya

“Yeni kabine ülkemize hayırlı olsun

Demokratik bir şekilde gerçekleşen seçimlerin ardından Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde kurulan yeni kabinemizin ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum.

Görevine yeni dönemde de devam eden Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Nuri Ersoy başta olmak üzere;

Adalet Bakanı Sayın Yılmaz Tunç,

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Mahinur Özdemir Göktaş,

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Vedat Işıkhan,

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Sayın Mehmet Özhaseki,

Dışişleri Bakanı Sayın Hakan Fidan,

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Alparslan Bayraktar,

Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Osman Aşkın Bak,

Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Mehmet Şimşek,

İçişleri Bakanı Sayın Ali Yerlikaya,

Milli Eğitim Bakanı Sayın Yusuf Tekin,

Milli Savunma Bakanı Sayın Yaşar Güler,

Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin Koca,

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mehmet Fatih Kacır,

Tarım ve Orman Bakanı Sayın İbrahim Yumaklı,

Ticaret Bakanı Sayın Ömer Bolat ve
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Abdulkadir Uraloğlu’nu yürekten tebrik ediyor, yeni görevlerinde muvaffakiyet diliyorum.

Yeni kabinemizin Türkiye Yüzyılı’nda başarılı çalışmalara imza atacağına, ülkemizin kalkınmasına ve refahına büyük katkı sağlayacağına can-ı gönülden inanıyorum.

Firuz B. Bağlıkaya
TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı”