Yangınlar Sonrasında Rus Tur Operatörlerinden Türkiye Açıklaması

Rusların VIP Uçuşlarına Yasak
Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkan Yardımcısı Artur Muradyan (Артур Мурадян)

Last Updated on 25 Temmuz 2023 by Turizm Günlüğü

Yangınlar Sonrasında Rus Tur Operatörlerinden Türkiye Açıklaması: Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR): Türkiye’deki orman yangınlarının ardından Ruslar, Türkiye seyahatlerinden vazgeçmiyor

Antalya’nın Kemer ilçesinde çıkan orman yangınları sonrasında, Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) RIA Novosti’ye açıklamalarda bulundu.

Açıklamada, “Rus tur operatörleri, yangınlar nedeniyle Türkiye tatil satışlarında, rezervasyonlarda henüz bir düşüş yaşamıyor” denildi.

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkan Yardımcısı Artur Muradyan; RIA Novosti’ye verdiği demeçte, “Rus tur operatörlerinin, yangınlar nedeniyle Türkiye tatili satışlarında, rezervasyonlarında ve talepte düşüş kaydedilmediğini” söyledi.

Muradyan, “Oteller, tur operatörleriyle operasyonel iletişimi sürdürüyor ve misafirlerin tatillerine devam etmeleri veya tatillerini yeniden planlamaları gerekip gerekmediğini bildiriyor. Şu anda seyahatlerin ertelenmesi veya değişiklik talebine dair herhangi bir bilgi alınmadı” ifadelerini paylaştı.

BAŞKONSOLOSLUK AÇIKLAMASI

Rusya Federasyonu Antalya Başkonsolosluğu tarafından yapılan açıklamada ise “Şu ana kadar yetkililerin yaptığı açıklamalara göre yangın, otellerin ve turizm tesislerinin bulunduğu bölgeleri tehdit etmiyor” denildi.

TEZ Tour tarafından yapılan açıklamada; “Türkiye ofisi ile sürekli iletişim halindeyiz ve bölgedeki durumu izliyoruz. İhtiyaç olan tüm bilgileri ve diğer desteği vermeye hazırız.” ifadeleri paylaşıldı.  Yangınlar Sonrasında Rus Tur Operatörlerinden Türkiye Açıklaması

Intourist Basın Servisi tarafından yapılan açıklamada ise, “Antalya’daki ofisimizden aldığımız bilgilere göre seyahatler konusunda her şey normal şekilde işliyor. Turistler otellerden çıkarılmadı. Yangınlara müdahale edildi ve söndürülüyor” denildi.