Ruslar Kış Tatilleri İçin Hangi Ülkeleri Tercih Ediyor?

Ruslar Kış Tatilleri İçin Hangi Ülkeleri Tercih Ediyor?
Tayland

Last Updated on 18 Ağustos 2023 by Turizm Günlüğü

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR), Rusların kış tatilleri için en çok tercih ettiği ülkeleri açıkladı.        Ruslar Kış Tatilleri İçin Hangi Ülkeleri Tercih Ediyor?

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR), ülkedeki tur operatörlerinin tur satış ve rezervasyon verilerine atıfta bulunduğu açıklamasında, önümüzdeki kış sezonu için en popüler ülkeler arasında Türkiye ve Tayland’ın lider olduğunu bildirdi.

Uzmanlar, gezginlerin şu anda kış tatilleri için ödeme yaptığı altı yurt dışı destinasyonu arasında sırasıyla Tayland, Türkiye, Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Sri Lanka ve Küba’nın yer aldığını belirtirken, havayolu şirketlerinin de bu popüler ülkelere göre kış sezonu uçuş programlarını ayarladığı kaydedildi.

Gazetemru’nun haberine göre tur operatörleri, tur satış derinliğinin iki ila üç hafta olduğuna dikkat çekerken, yüksek talep nedeniyle Tayland turlarının en az bir buçuk ay önceden ödendiğine de vurgu yapıyor.  Ruslar Kış Tatilleri İçin Hangi Ülkeleri Tercih Ediyor?

Rus turistlerin transferler de dahil olmak üzere düzenli uçuşlarla uçtuğu ülkeler arasında popüler destinasyonların aynı zamanda Endonezya, Vietnam, Maldivler, Tanzanya, Seyşeller ve Katar’ın da yer aldığını ekledi.