Almanya’da Çalışma Vizesi En Fazla Kimlere Verildi?

Last Updated on 12 Eylül 2023 by Turizm Günlüğü

Son verilere göre, 2022 yılında Alman makamları tarafından en fazla çalışma vizesi Hindistan, Türkiye ve Sırbistan vatandaşlarına verildi. İşte “Almanya’da Çalışma Vizesi En Fazla Kimlere Verildi?” sorusunun yanıtı…

Almanya Dışişleri Bakanlığı’na göre, ülke 2022’de yabancılara toplam 152 bin 336 ulusal çalışma vizesi verdi.

İLK SIRADA HİNTLER VAR

SchengenVısaInfo.com’un açıkladığı verilere göre 2022’de tüm ülkeler arasında Almanya, çalışma vizesini en fazla Hindistan vatandaşlarına verdi.

Geçen yıl Hintlere toplam 17 bin 379 çalışma vizesi verildi.

İKİNCİ SIRA TÜRK VATANDAŞLARININ

Türkiye ise Almanya tarafından verilen çalışma vizelerinden en fazla yararlanan ikinci ülke oldu. Türk vatandaşlarına geçtiğimiz yıl toplam 12 bin 542 çalışma vizesi verildi.

Türklere yönelik çalışma vizelerinin çoğunluğu, Almanya’nın İstanbul Büyükelçiliği ve Ankara Başkonsolosluğu tarafından verildi.

Çalışma vizesinde 3. sırada ise Sırbistan vatandaşları yer aldı. Sırplara toplam 11 bin 792 ulusal çalışma vizesi verildi. Bu vizelerin tümü Belgrad’daki Alman Büyükelçiliği tarafından verildi.          Almanya’da Çalışma Vizesi En Fazla Kimlere Verildi?

Almanya, bu ilk üç milletin dışında Boşnaklara, Kosovalılara, Ruslara, Arnavutlara ve Kuzey Makedonlara da çok sayıda ulusal çalışma vizesi verdi.

AİLE BİRLEŞİMİ VE EĞİTİM AMAÇLI BAŞVURU DA FAZLA

Almanya, 2022 yılında çalışma vizesinin yanı sıra çok sayıda ulusal vize türlerini de verdi.

Geçen yıl Almanya çalışma vizelerinden sonra ikinci ve üçüncü en fazla verilen vize, aile birleşimi ve eğitim amaçlı oldu.

Almanya, 2022 yılında aile birleşimi için 71 bin 129, eğitim için ise 71 bin 018 vize verdi.

Kaynak: Habertürk