Sabancı Çifti için Ege Adalarında Onlara Özel Yemek Tarifi Hazırlanıyor

Lipsi Adası’nda bulunan dünyaca ünlü şef Manolis ve Yazarımız Aynur Tattersal
Lipsi Adası’nda bulunan dünyaca ünlü şef Manolis Hiras ve Yazarımız Aynur Tattersal

Last Updated on 15 Eylül 2023 by Turizm Günlüğü

Ege Adaları Sabancı çiftini konuşuyor. İyileşmeleri için dua eden Yunanlı dostlarından kaza akşamı rezervasyon yaptıkları restoranın sahibi Manolis Hiras onlar için adlarını da vereceği özel bir yemek tarifi üzerinde çalışıyor. Sabancı Çifti için Ege Adalarında Onlara Özel Yemek Tarifi Hazırlanıyor

İş insanı Ali Sabancı ve eşi Vuslat Doğan Sabancı’nın Lipsi Adası’na Manolis Taste restorana yemeğe giderken geçirdiği talihsiz kaza Ege Adaları’nda yaşayanları üzüntüye boğdu.

Esas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı ve eşi Vuslat Doğan Sabancı, 24 Ağustos 2023 tarihinde tatilleri sırasında Lipsi Adası’nda bulunan dünyaca ünlü şef Manolis’in Manolis Taste isimli restoranına akşam yemeğine giderken bir deniz kazası geçirmişti.

“Kaza akşamı, saat 19.30 için kaptanları rezervasyon yaptı”

Sabancı Çifti için Ege Adalarında Onlara Özel Yemek Tarifi Hazırlanıyor
Sabancı Çifti için Ege Adalarında Onlara Özel Yemek Tarifi Hazırlanıyor

Tedavileri devam edem ve sağlık durumları iyiye giden çiftin ve oğullarının restorana daha önce de geldiklerini anlatan şef Manolis, şöyle konuştu: “Kaza akşamı, saat 19.30 için kaptanları rezervasyon yaptı. Deniz ürünlerinden yemekler hazırladım. Ancak saat geldiğinde kendilerinden haber alamadım. Telefonla aradığımda ulaşamadım ve bir saat sonra tüm haber kanalları Sabancı çiftinin geçirdiği kazayı oğulları ve kaptanın ise yara almadan kurtulduğunu bildirdi. Durumlarının her geçen gün daha iyiye gitmesi tesellimiz oldu.”

Sabancı çiftini iyileşinceye yeniden beklediğini anlatan restoranın sahibi ve şefi olan Manolis, “Onlar için özel bir yemek tarifi hazırlığı içindeyim ve bu tarife onların isimlerini vereceğim ve menüye de ekleyeceğim. Bu talihsiz kazayı unutturacak güzel bir anı yaratım yerine istedim. Selam ve sevgilerimle, geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” diye konuştu.