Rusya’da Türkiye Tatili Fiyatlarında Son Durum

Rusya'da Türkiye Tatili Fiyatlarında

Last Updated on 20 Ekim 2023 by Turizm Günlüğü

Rusya’da Türkiye tatili fiyatlarında son durum: Türkiye tatili 200 binden 400 bin Ruble’ye çıktı, gidişat nereye?

Türkiye’nin önümüzdeki 5 yılda turizm gelirlerini 100 milyar Dolar’a çıkarma hedefi Rus basınında da yankı buldu.

Türkiye’nin Rusyalı turistlere bel bağladığını yazan Novıye İzvestiya portalı, ülkenin Ruslar için cazip bir destinasyon olarak kalıp kalmayacağı sorusunu dillendirdi.

Portal geçtiğimiz yıl 5.2 milyonu Rusyalı olmak üzere 44 milyonun üzerinde yabancının Türkiye’yi ziyaret ettiğini yazdı. Ancak artan fiyatlar nedeniyle Rusyalı turist sayısında bir düşüş söz konusu.      Rusya’da Türkiye tatili fiyatlarında son durum

Bir önceki yıl Türkiye tatiline 200 bin Ruble ödeyen Rusya vatandaşları bu yıl kesenin ağzını 400 bin Ruble’den açmak zorunda.

Turkrus’un aktardığı habere göre portala konuşan siyaset bilimci İlya Graşenkov, Türkiye’nin Ruslar için tıpkı Avrupa ülkeleri gibi pahalı bir destinasyon olma yolunda ilerlediğini söyledi.

Bir diğer sorun ise sıklaşan sefer iptalleri. Portal son zamanlarda iki ülke arasındaki sefer sayısının azaldığını, mevcut seferlerin de bazen çeşitli sebeplerden ötürü gerçekleşmediğini yazdı. Havacılık uzmanı Roman Gusarov sefer sayısının yetersiz olduğu konusunda hem fikir.

Portal son olarak özellikle 2015 yılından bu yana iki ülke arasındaki siyasi ilişkilerin dalgalı bir seyir izlemesinin de sektörün geleceği açısından düşündürücü olduğu yorumuna yer veriyor.