Bilet Satış Operasyonlarında Finansal Kontrol AbacusFlight’ta

AbacusFlight

Last Updated on 21 Aralık 2023 by Turizm Günlüğü

Uçak bileti acentalarının iş yükünü hafifleten muhasebe çözümü: AbacusFlight

SAN Tourism Software Group’un turizm odaklı çözümleri arasında yer alan, muhasebe ve finans yönetimi alanında kullanılan yazılım çözümü Abacus, acentelerin finansal işlemleri, muhasebe kayıtları, faturalama gibi çeşitli finansal süreçleri yönetmelerine büyük kolaylık sağlıyor.

UÇAK BİLETİ MUHASEBESİNİ BAŞARIYLA YÖNETİYOR

Abacus, yeni modülü AbacusFlight ile sektörde finansal kontrol ve inovasyonu sağlayarak, uçak bileti muhasebesi konusunda ihtiyaçlara özel çözümler üretiyor.

Sektörün dinamik yapısına uygun olarak tasarlanan AbacusFlight, özellikle bilet acenteleri için geliştirilmiş bir çözüm sunarak, uçak bileti muhasebesini başarıyla yönetiyor.

Müşterilerine online e-fatura kesme kolaylığı yanında, Gelir İdaresi Başkanlığı ile tam entegre şekilde çalışarak seyahat acenteleri için etkili bir mali yönetim sağlıyor.

BİLET ACENTELERİ İÇİN ÖZEL TASARLANMIŞ MUHASEBE ÇÖZÜMÜ: ABACUSFLIGHT

AbacusFlight ile ilgili bilgiler paylaşan Abacus Ürün Müdürü Tunç Murat Aşkın şunları söyledi:

“AbacusFlight, bilet acenteleri için özel olarak tasarlanmış, kapsamlı ve kullanıcı dostu bir muhasebe çözümüdür.

OKUMA ÖNERİSİ: SAN TSG ve DER Touristik’ten Dev İş Birliği Anlaşması

ABACUSFLIGHT’IN ACENTALARA SUNDUĞU KOLAYLIKLAR

AbacusFlight’ı dinamik yapısına uygun olarak tasarladık. AbacusFlight, uçak bileti muhasebesini başarıyla yöneterek, online e-fatura kesme imkanı ve Gelir İdaresi Başkanlığı ile tam entegre çalışarak, seyahat acenteleri için etkili bir mali yönetim sağlıyor. Rezervasyon sistemlerinde veya acente ofislerinde oluşturulan biletleri tek bir yapıda toplayarak, biletlerin detaylı takibini, faturalandırılmasını, alt acente servis ücreti, komisyon cari takiplerini, iade void işlem takiplerini, ödeme tipi takiplerini ve detaylı analiz ve raporlamalarını seyahat acentesine sunuyor.

Gelişmiş raporlar sayesinde seyahat acentesinin bilet satışlarının havayolu dağılımı, tahsilat dağılımı ve servis ücretleri dağılımı gibi detayları anlık izleyebilmesine olanak sağlıyor.

AbacusFlight cari hesap takibi, ekstre, günlük hareket raporları, fatura listesi ve günlük borçlu listesi gibi özellikleri sayesinde seyahat acentesinin alt acenteleri ile olan iş sürecinde en iyi kontrolü sağlıyor.

Cloud mimari yapısı sayesinde ofis dışından çalışma imkanı sunuyor ve verilerinize ulaşmak için sadece internetinizin olması yeterli oluyor. Bu sayede server maliyetlerinden de kar edilmesini sağlıyor. Tek bir bilgisayara bağlı kalmak yerine uzaktan ve her cihazdan erişebilir oluyorsunuz.

Müşterilere sunduğu online e-fatura kesme özelliği ile iş süreçlerini hızlandırıyor; kağıt israfını ve karbon ayak izini minimuma indiriyor. Havayolu ve GDS şirketleri ile doğrudan entegrasyonu sayesinde, kesilen biletlerin Abacus muhasebe sistemine otomatik olarak aktarılmasını sağlayarak, toplu e-fatura kesme süreçlerini de optimize ediyor.

Abacus’un seyahat acentelerinin bilet departmanlarına özel olarak sunulan bu çözümü, kullanıcı dostu ara yüzü ve anlaşılır raporlama özellikleri ile finans departmanlarının iş yükünü hafifletiyor ve çeşitli finansal raporlara anında erişim sağlıyor. Ayrıca bu raporlarla şirket yöneticilerine doğru ve güncel bilgiler sunarak stratejik kararlar almalarına da yardımcı oluyor.