Japonya’yı Japon Markası SKYhub ile Keşfedin

SKYhub’ın Product Owner’i Orhan Durmuş, Japonya seyahatleri hakkında değerlendirmelerde bulundu.
SKYhub’ın Product Owner’i Orhan Durmuş, Japonya seyahatleri hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Last Updated on 19 Şubat 2024 by Turizm Günlüğü

Japonya turlarında büyük artış! 2023 yılında, Japonya’ya 48 grup gönderen SKYhub’ın Product Owner’i Orhan Durmuş, Japonya seyahatleri hakkında değerlendirmelerde bulundu. Japonya’yı Japon Markası SKYhub ile Keşfedin

SKYhub Product Owner’i Orhan Durmuş ile 2023 yılında yoğun talep gören Japonya turlarını, artan talepte rol oynayan faktörleri, Japonya seyahati planlayanların dikkat etmesi gereken hususları, Japonya’nın seyahat severlere sunduğu deneyimleri ve SKYhub’ın acentalara sunduğu avantajları hakkında konuştuk.

JAPONYA’YA YÖNELİK ARTAN TALEPTE ROL OYNAYAN FAKTÖRLER

Japonya turlarına yönelik ilk defa bu kadar yoğun bir ilgiyle karşılaştıklarını belirten Orhan Durmuş; bu yoğun talebin ardında yatan faktörlere ilişkin şu açıklamalarda bulundu:

“Bence Japonya, pandemi sürecinde çok özenli çalıştı. Pandemi sonrasında da, diğer ülke ve destinasyonlara nazaran daha uzun süre kapalı kaldı. Japonya’ya planlanan seyahatler, pandemi sonrası sürecin uzun sürmesiyle birlikte 2023 yılı ve sonrası için yoğunlaştı. Tabi bunda Japonya Turizm Ofisi’nin çalışmaları ve Instagram’da yürütülen tanıtım çalışmaları da etkili oldu.

VİZESİZ JAPONYA TURLARI

Japonya'nın Eşsiz Kültürünü Keşfedin: Sokaklarda Kimono İle Anı Biriktirme Deneyimi
Japonya’nın Eşsiz Kültürünü Keşfedin: Sokaklarda Kimono İle Anı Biriktirme Deneyimi /Japonya’yı Japon Markası SKYhub ile Keşfedin

Misafirlerimiz bambaşka kültüre sahip Japonya’yı keşfedip kimono ile sokaklarda dolaşıp anı biriktirmek istiyor. Japon mutfağını yerinde çok daha uygun fiyata tadabilmek de yine talebi artıran faktörlerden biri…

Diğer yandan Schengen başvurularında önemli sıkıntıların yaşandığı günümüzde, Japonya’nın Türklerden vize istememesi, online vize uygulamasının dahi olmaması Japonya’yı bir adım daha öne çıkardı. Pandemi sonrasında insanların artık ucuz tur, pahalı tur ayrımına girmeksizin Japonya’yı tercih ettiğini düşünüyorum.”

JAPONYA SEYAHAT SEVERLERE ÜSTÜN TEKNOLOJİYİ DENEYİMLEME İMKANI SUNUYOR

Hızlı Tren Shinkansen
Hızlı Tren Shinkansen / Japonya’yı Japon Markası SKYhub ile Keşfedin

Japonya’nın seyahat severlere eşsiz deneyimler sunduğuna dikkat çeken Orhan Durmuş; “Japonya, hem kültürel hem doğal güzellikler hem de geleceğin teknolojilerini deneyimleme anlamında önemli imkanlar sunuyor. Japonya, solo seyahat edenlerden çocuklu ailelere, teknoloji sevenlerden lüks seyahat sevenlere kısacası herkese hitap eden bir destinasyon. Diğer destinasyonlardan farklı olarak Japonya, ileri teknolojileri deneyimleme imkanı da sunuyor. Örneğin; hızlı tren Shinkansen, robotların hizmet verdiği otellerde konaklama, robotların servis yaptığı restoranlarda yeme-içme gibi seyahat endüstrisindeki son teknolojik gelişmeleri Japonya’da deneyimleyebiliyorsunuz” dedi.

JAPONYA SEYAHATİ PLANLAYANLARA YÖNELİK TAVSİYELER

SKYhub Product Owner'i Orhan Durmuş
SKYhub Product Owner Orhan Durmuş: Japonya’yı Japon Markası SKYhub ile Keşfedin

SKYhub Product Owner’i Orhan Durmuş Japonya seyahati planlayanlar için gidecekleri dönemi iyi seçmeleri gerektiğini vurguladı.

Orhan Durmuş’un konuya ilişkin değerlendirmeleri şu şekilde: “Japonya’nın sezonu, Türkiye ile paralellik gösteriyor. Yoğun sezon, Mart sonunda kiraz ağaçlarının çiçek açtığı; Sakura dönemiyle başlıyor. Sakura Dönemi, Nisan ortasına kadar sürüyor. Sonrasında Japonya yaz aylarında da yoğun turist alıyor. Ardından sonbaharda Koyo Dönemi başlıyor. Ekim ayından Ocak ayına kadar ağaçların yaprak değiştirdiği ve yine Sakura Dönemi kadar büyüleyici manzaraların ortaya çıktığı Koyo Dönemi’nde de yoğun turist trafiği oluyor. Bu yoğun dönemlerde fiyatlar yüksek bir seyir izliyor. En düşük sezon ise Ocak ve Şubat aylarıdır.”

2023 YILINDA JAPONYA’YA 48 GRUP GÖNDERDİK

Sakura
Sakura döneminde Japonya’nın büyüsüne tanık olun / Japonya’yı Japon Markası SKYhub ile Keşfedin

2023 yılında Türkiye’den Japonya’ya 48 grup göndererek, bir rekora imza attıklarını açıklayan Orhan Durmuş; 2024 yılında da bu yükseliş trendini sürdürmek için çalışacaklarını söyledi.

JAPONYA TURU SATACAK ACENTALARA TAVSİYELER

Japonya Grup Seyahatleri İçin Altın Kural: Ekonomik Uçak Bileti İçin Bir Yıl Önceden Planlama Yapın!
Japonya Grup Seyahatleri İçin Altın Kural: Ekonomik Uçak Bileti İçin Bir Yıl Önceden Planlama Yapın! / Japonya’yı Japon Markası SKYhub ile Keşfedin

Japonya merkezli ve Japonya destinasyonu için uzman bir marka olduklarını hatırlatan SKYhub Product Owner’i Orhan Durmuş, şu ifadelerle açıklamalarını tamamladı:

  • “Japonya’ya grup turları düzenlemek isteyen acentelerimiz; 1 yıl önceden planlama yaparsa uçaklar için grup fiyatlarını çok ekonomik bir şekilde alabilirler.
  • Japonya otellerinde grup fiyatları, tarih yaklaştıkça çok artıyor. Bu nedenle erken planlama önemli.
  • Acenteler riske girmeden bizim turları satıp, komisyon alabilir. Japonya için yüksek rakamlar söz konusu olduğundan, komisyon payı da yüksek oluyor.
  • Uçakları çok önceden aldığımız için protokol ve özel fiyatları sunuyoruz.
  • Oteller ile çok önemli anlaşmalarımız var. Sakura Dönemi Japonya’nın en katı dönemidir. Sakura Dönemi için bütün oteller, 120 gün öncesinde para isterler. İsim değişikliği bile yapmayan oteller var. Biz, 45 güne kadar cezasız iptal yapabiliyoruz çünkü çok yüksek alımlarımız var.
  • Diğer yandan Japonya’da yaşayan, anlaşmalı olduğumuz rehberlerimiz var.
  • Bölgeye hakim güçlü bir operatör ile lokal ofisi olan bir DMC ile çalışmak operasyon yükünüzü hafifletecektir.
  • Son olarak Japonya merkezli ve müşteri memnuniyeti odaklı, bütün detaylara dikkat eden bir yapımız olduğu için; bizimle çalışan acenteler rahat ediyor.”