Ermenistan’a Vize Serbestisi Ele Alınacak

Avrupa Parlamentosu'ndan Airbnb Düzenlemesi
Foto: European Parliament Facebook

Last Updated on 23 Şubat 2024 by Turizm Günlüğü

Avrupa Parlamentosu, Ermenistan’a vize serbestisini ele alacak. Ermenistan için vizesiz seyahat planının gündeme alınacağı belirtildi. Ermenistan’a Vize Serbestisi 

Avrupa Parlamentosu önümüzdeki hafta Ermenistan ile vize serbestisine ilişkin bir teklifi görüşecek.

Açıklama, Avrupa Parlamentosu’nun Alman üyesi Viola von Cramon-Taubadel’dan geldi.

Agos Gazetesi’nin Ermenistan Kamu Radyosu’ndan aktardığı habere göre; Taubadel, “Önümüzdeki hafta için bir kararı genel kurul oturumuna sunuyoruz, gerçek bir vize eylem planı için baskı yapıyoruz. Ermeni nüfusun memnuniyetle karşılanmasını sağlamak için Ermenistan ile diğer kurumsal bağları güçlendirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Alman parlamenter şöyle devam etti: “Ermenistan’ın bir noktada Avrupa Birliği’nin bir parçası olmasını gerçekten istiyoruz. Şimdi en azından bir vize eylem planı veya serbestleştirme eylem planıyla gelirsek, bu hem halk açısından hem de ticaret ve pazarlarımızın serbestleştirilmesi açısından somut bir şeydir.”

Viola von Cramon-Taubadel, Ermenistanlı diplomatların bazı AB üyesi ülkelerle bu konuda çalışmalar yapması gerektiğini çünkü bazı üye ülkelerin Ermenistan’a vize serbestisi konusunda endişeleri olduğunu söyledi. Ancak parlamenter bu konuda detay vermedi.