Falk Tours, PMA Partner ve SAN TSG İş Ortaklığıyla Dijital Dönüşüm Sürecini Başlattı

Falk Tours, PMA Partner SAN TSG

Last Updated on 18 Nisan 2024 by Turizm Günlüğü

Falk Tours, PMA Partner ve SAN TSG iş ortaklığıyla dijital dönüşüm sürecini başlattı.

Avrupa turizm sektörünün önde gelen DMC’si Falk Tours, operasyonel ve ticari teknolojilerini dönüştürmek için SAN TSG ve PMA Partner ile iş ortaklığı yaptı.

Falk Travel ve Traveleague ile iş ortaklığını ayırdıktan sonra, faaliyet gösterdiği bölgelerde lider DMC olmaya odaklanan Falk Tours, Dietmar Gunz yönetimindeki bağımsız tur operatörü Falk Travel dahil olmak üzere sayısız B2B müşterisine tedarik ve hizmet sağlayacak.

Falk Tours, Avrupa turizm sektörünün önemli oyuncularından biri olmak için PMA Partner ve SAN TSG ile iş ortaklığı yaptı.

PMA Partner’ın özelleştirilmiş teknoloji çözümleri sunma konusundaki bilgisi ve SAN TSG’nin DMC yazılımı Sejour’u kullanımıyla, Falk Tours müşterilerine en yeni teknolojiyi ve en yüksek kalitede hizmeti sunabilecek. Rekabet avantajı şirketin büyüme adımlarının bir basamağı olduğundan, bu iş birliği Falk Tours’un büyümesine ve müşterilerine daha etkili hizmet vermesine olanak tanıyacak.

Uzman seyahat teknoloji sağlayıcısı SAN TSG, Falk Tours’un uzun vadeli stratejik vizyonu ile uyumlu olarak özelleştirilmiş DMC platformu Sejour’u uygulamak üzere Falk Tours ve PMA Partner ile güçlerini birleştirdi. Bu iş birliği kapsamında, Sejour, Falk Tours’un Avrupa genelindeki altı DMC’sinde kapsamlı teknoloji çözümü olarak sunulacak ve devreye alınacak. Bu DMC’ler İtalya, Hırvatistan, Avusturya, Almanya, Hollanda ve Polonya’da faaliyetlerini sürdürüyor.

PMA Partner ve SAN TSG’nin birleşik yeteneklerinin ürünü olan entegre sistem, Falk Tours’un iş girişiminin omurgası olarak hizmet vermek üzere titizlikle tasarlandı.

Bu yenilikçi çözüm, tedarikten dağıtıma kadar çeşitli tüketici ve kurumsal ihtiyaçları karşılayarak, Falk Tours’un operasyonlarını ölçeklendirmesine ve sektöre yenilikçi ürünler sunmasına olanak sağlayacak.

OKUMA ÖNERİSİ: SAN TSG ve DER Touristik’ten Dev İş Birliği Anlaşması


Giovanni Cocco, Falk Tours CEO, iş birliği hakkında heyecan duyduğunu ifade ederek, şunları söyledi: “Falk Tours, turizm sektöründe zengin bir başarı geçmişine sahiptir ve stratejik vizyonumuz, ürünlerimizi uluslararası pazara genişletmeyi içermektedir. Bunu başarmak için, küresel turizm sektörünü derinlemesine anlayan bir teknoloji çözüm sağlayıcısı aradık. Sorunsuz entegrasyon çözümleri sunma geçmişiyle SAN TSG, önde gelen seyahat teknolojisi entegratör şirketi PMA Partner ile birlikte bu dönüşüm yolculuğu için ideal ortak olarak ortaya çıktı. Verimliliği artırmak ve sektöre önemli ölçüde etkide bulunmak için iş birliği yapmaktan heyecan duyuyoruz.”

Torsten Lampe, PMA Partner Kurucu Ortağı ve Yönetici Direktörü, görüşlerini şöyle paylaştı: “Yıllara dayanan seyahat teknolojileri tecrübemiz ile entegre turizm şirketlerinin karşılaştığı zorlukları tespit ettik. PMA Partner’ın misyonu, bu karmaşık yapıyı optimize ederek verimlilik ve maliyet etkinliği sağladı. Falk Tours’un hedeflerini anladıktan sonra, şirketi pazarda hızla lider konuma getirecek bir çözüm hazırladık. Bu yolculuğun parçası olmaktan ve seyahat teknolojilerinin geleceğine öncülük etmekten heyecan duyuyoruz.”

Erol Türk, SAN TSG & Paximum Yönetim Kurulu Başkanı, ise şunları ekledi: “Falk Tours’un Orta Avrupa’daki dijital dönüşümüne katkıda bulunmak üzere birden fazla destinasyonda teknoloji ortağı olarak seçilmekten memnuniyet duyuyoruz. İş birliğimiz Sejour’un ötesine uzanarak, SAN Turizm Yazılım Grubu’nun bir yan kuruluşu olan Paximum Global Marketplace’i de kapsamaktadır. Ayrıca, Falk Tours’un faaliyet gösterdiği altı destinasyonda güçlü bir DMC olarak Paximum Global Marketplace için oldukça stratejik ve değerli bir tedarikçi olacağına inanıyoruz.


İletişim Bilgileri

Giovanni Cocco / Falk Tours CEO
giovanni.cocco@falktours.com

Torsten Lampe / PMA Partner Kurucu Ortağı ve Yönetici Direktörü
torsten@pmapartner.com

Erol Türk / SAN TSG & Paximum Yönetim Kurulu Başkanı
erol.turk@santsg.com


Falk Tours Hakkında: Falk Tours, köklü bir Destinasyon Yönetim Şirketidir. Güney Tirol kökenli olup Falkensteiner kurumsal grubunun bir parçasıdır. İtalya, Hırvatistan, Avusturya, Almanya ve Polonya’da ofisleri bulunan şirket, otel kiralama ve uluslararası satış alanlarında onlarca yıllık tecrübeye sahiptir.

Falk Tours, yalnızca klasik sözleşmelerde değil aynı zamanda ürün düşüncesi ve ürün inovasyonunda da uzmanlaşmıştır. Destinasyonlardaki geniş ağı sayesinde uluslararası pazarlar için cazip fiyatlarla özel ilgi alanlarına yönelik hizmetler sunabilmektedir. Aynı zamanda çalışma süreçlerini dijitalleştirme ihtiyacı sürekli artmakta olup çağın yeniliklerine ayak uydurmak ve modern bir yapıyla hareket edebilmek için SAN TSG ve PMA Partner ile olan iş birliği daha üst bir seviyeye taşınmaktadır.

Daha fazla bilgi için Falk Tours: www.falktours.com

—O—

PMA Partner Hakkında: PMA Partner, seyahat teknolojileri alanında uzmanlaşmış Münih merkezli bir danışmanlık şirketidir. Münih, Antalya ve İstanbul’da ofisleri bulunan şirket, turizm işletmelerinin ticari hedeflerine uygun olarak en iyi teknoloji çözümlerini değerlendirme, seçme ve entegre etme süreçlerinde destek sağlar. Uzmanlardan oluşan ekibiyle PMA Partner, verimli süreçler, dijitalleşme ve otomasyon sağlamak amacıyla müşterileriyle yakın çalışarak Tur Operatörleri, Destinasyon Yönetim Şirketleri (DMC), Havayolları Şirketleri ve Konaklama İşletmeleri dahil olmak üzere tüm turizm sektörünün önemli zincirini optimize eder.

Daha fazla bilgi için PMA Partner: www.pmapartner.com

—O—

SAN Tourism Software Group Hakkında: SAN TSG, 1992 yılında Muğla’nın Marmaris ilçesinde kurulmuş ardından turizmin başkenti Antalya’da faaliyetlerini sürdürmüştür. Turizm ve seyahat teknolojileri alanında yazılım çözümleri üreten SAN TSG’nin, turizm sektörüne özel olarak geliştirdiği ürünler bugün 74’ten fazla ülkede aktif olarak kullanılmaktadır.

Şirket, özellikle Incoming Tur Operatörü Yazılımı Sejour ve Tur Operatörü Yazılımı TourVisio olmak üzere birçok modül ve yeni ana ürün geliştirerek sektörde öncü konuma gelmiştir. Türkiye ve yurt dışında binlerce otel ve acente tarafından kullanılan ana ürünlerin yanı sıra, sektöre özgü muhasebe yazılımı Abacus, B2B/B2C sistemleri, web servisleri, oteller ile acenteler arasında kullanılan Hotel2Sejour ve uçak XML platformu SANFlight sektörün önemli ürünleridir.

2015 yılında kurulan Paximum Global Travel Marketplace, tedarikçi kanalındaki birçok incoming seyahat acentesinin seyahat ürünlerini ve Global B2B Online sağlayıcılarından derlenen envanteri farklı yöntemlerle satın alma kitlelerine ulaştırmaktadır.

Daha fazla bilgi için SAN TSG: www.santsg.com