Rusya’da En Pahalı Tatil Paketi: Kemer Tatili

Rusya'da En Pahalı Tatil Paketi: Kemer Tatili

Last Updated on 9 Mayıs 2024 by Turizm Günlüğü

Mayıs tatilleri için Rusya’da en pahalı tatil paketi: Kemer tatili 1.3 milyon Ruble

Mayıs tatilleri için en pahalı seçenek olarak Kemer’e yapılan 1.3 milyon rublelik tatil rezervasyonu öne çıktı.

Travelata.ru’nun analizlerine göre, 3 yetişkin ve 2 çocuk, Moskova’dan Antalya’nın Kemer ilçesinde 8 gecelik bir tatil için bu meblağı ödeyecek.

Konaklama, beş yıldızlı bir otelde, her şey dahil sistemi ile sağlanacak.

Araştırmada, “Mayıs tatillerinin en maliyetli turu, Türkiye’nin Kemer bölgesine yapılan seyahat oldu. Bu seyahatte 3 yetişkin ve 2 çocuk, 5 yıldızlı bir otelde sekiz gece boyunca “her şey dahil” sistemiyle konaklayacak. Tüm tatilciler, bu seyahat için toplamda 1 milyon 308 bin 811 Ruble ödeyerek Moskova’dan yola çıkacak” ifadeleri yer aldı.

OKUMA ÖNERİSİ: İlk Çeyrekte Rus Ziyaretçi Sayısı Neden Düştü?

Geçtiğimiz yılın en pahalı turu, 3 yetişkin ve 2 çocukla, sadece kahvaltı dahil premium bir otelde 13 gece konaklamayı içeren ve Khabarovsk’dan Phuket’e yapılan 811 bin rublelik bir seyahatti.

Analizlere göre, bu yılki Mayıs tatilleri için en bütçe dostu tur, Moskova’dan Abhazya’nın Yeni Afon şehrine yapılan ve 4 gece süren, yıldızsız ve yemeksiz otel konaklaması içeren 24 bin 600 rublelik tur oldu.

Geçtiğimiz yıl, en bütçe dostu seçenek, bir turistin iki gece kahvaltı dahil 4 yıldızlı bir otelde konakladığı ve bunun için 15 bin 500 Ruble ödediği Moskova’dan Sankt Peterburg’a yapılan seyahatti.    Rusya’da En Pahalı Tatil Paketi: Kemer Tatili

2024 yılı Mayıs tatillerinde en popüler yurt dışı destinasyonları olarak Türkiye ve Mısır öne çıktı ve bu dönemde tur talebi geçen yıla kıyasla 1.5 kat arttı.

Kaynak: gazetemru