Golf’ün devleri Titanic Deluxe Belek’te buluşuyor

Last Updated on 24 Nisan 2017 by Yaşar Çelik

Türkiye’nin en seçkin otel zincirlerinden Titanic Hotels’in ana sponsorluğunda düzenlenen dünyanın en büyük amatör golf turnuvası olan Turkish Airlines World Golf Cup 2017‘nin büyük finali 30 – 31 Ekim 2017 tarihlerinde Titanic Golf Club’ta gerçekleşecek.

Bu yıl beşincisi düzenlenen ve Golf sporunda önemli bir yere sahip Turkish Airlines World Golf Cup 2017 kapsamında 62 ülkede 100 eleme turnuvası düzenlenecek. Genel toplamda yaklaşık 8.000 golfçünün yarışacağı turnuvanın final misafirlerine Titanic Deluxe Belek ev sahipliği yaparken, büyük final heyecanı da Titanic Golf Club’ta yaşanacak. Kısa sürede dünyadaki en önemli amatör golf turnuvalarından biri haline gelen Turkish Airlines World Golf Cup’ın finalinin gerçekleşeceği Titanic Golf Club Türkiye’nin ilk 27 delikli golf sahası olma özelliğine sahip.

İngiltere’nin ünlü Hawtree golf sahası mimarları tarafından toplam 110 hektarlık arazi üzerine inşa edilen Titanic Golf Club, 1997 yılından bu yana uluslararası şampiyonalar dahil olmak üzere seçkin ziyaretçilere hizmet veriyor. İlk yapım aşamasında Avrupalı golf sporcularının eğilimleri dikkate alınarak planlanan sahalar, 3 seçenekli 9 delik “Championship” düzenlemesi ve değişken 18 delik olanağı gibi önemli teknik özellikleri ile golf tutkunlarının en önemli buluşma noktası olma özelliğini sürdürüyor.

Antalya’nın incisi Belek bölgesinin denize kıyısı olan tek sahası ve her çukurda farklı peyzaj özellikleri taşıyan Titanic Golf Club The Mediterranean 1 – 18, The Forest 10 – 27 ve The River 19 – 9 kombinasyonları ile 3 ayrı sahada golf oynama fırsatı sunuyor.

Titanic Hotels Hakkında:

Türk misafirperverliğini, üstün kalite anlayışıyla harmanlayarak kısa sürede Türkiye’de turizmin önde gelen markalarından biri haline gelen Titanic Hotels, temelleri 1970 yılında Berlin’de bir restoranla atılan ve 1998’den beri turizm sektöründe yer alan AYG Grubun zincir otel markasıdır.

2003’te hizmete giren Türkiye’nin ilk konsept otellerinden Titanic Beach Lara’nın büyük yankı uyandırmasıyla Titanic ismi zincir marka olarak belirlenmiş ve grup bünyesindeki oteller Titanic Hotels altında toplanmaya başlanmıştır.

Hızlı ve istikrarlı bir büyüme stratejisi benimseyen Titanic Hotels, İstanbul ve Antalya’dan sonra Berlin’de açılan otellerle uluslar arası arenada adından söz ettirmeye başlamıştır. 2013 yılında Antalya Belek’te açılan Titanic Deluxe Belek ve 2015 yılında Berlin’de hizmete giren Titanic Gendarmenmarkt Berlin markayı dünya çapında önemli bir konuma taşımıştır.

Titanic Hotels 2016 yılında yatırımlarına Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Bodrum’da açılan 5 yıldızlı Titanic Deluxe Bodrum ve Berlin’in en merkezi caddelerinden biri olan Chaussee’de açılan Titanic Chaussee Berlin ile devam etmiş ve otel sayısını 12’ye çıkarmıştır. Grup bünyesine 2015 senesinde Türkiye’nin ilk 27 delikli golf sahası olan Titanic Golf Club dahil olmuştur.Titanic Hotels ile ilgili daha geniş bilgiye www.titanic.com.tr web adresinden veya Facebook Twitter ve Instagram hesapları üzerinden ulaşılabilir.

Türk Hava Yolları Hakkında:

1933 Yılında 5 uçaktan oluşan mütevazı bir filo ile kurulan Star İttifakı üyesi Türk Hava Yolları, bugün 338 (yolcu ve kargo) uçaklık filosu ile 250 uluslararası, 49 yurtiçi olmak üzere dünyada 299 noktaya uçan, 4 yıldızlı havayolu şirketidir. 2016 yılı Skytrax değerlendirmesine göre Türk Hava Yolları, art arda olmak üzere 6. kez “Avrupa’nın En İyi Havayolu Şirketi”, 8. kez de “Güney Avrupa’nın En İyi Havayolu Şirketi” seçildi. 2010 yılında dünyanın “En İyi Ekonomi İkram Servisi”, 2013 ve 2014 yıllarında da “En İyi Business Class İkram Servisi” ödüllerini elde eden Türk Hava Yolları, bu yıl da aynı ödüle sahip olurken, geçtiğimiz yıl lâyık görüldüğü dünyanın “En İyi Business Class Özel Yolcu Salonu İkramı” ödülünü yine bu yılki değerlendirme sonuçlarına göre almaya hak kazandı. Türk Hava Yolları ile ilgili daha geniş bilgiye www.turkishairlines.com web adresinden veya Facebook, Twitter, Youtube, Linkedin ve Instagram hesapları üzerinden ulaşılabilir.