ATOR açıkladı: Ruslar Mayıs tatili için Türkiye’yi seçti!

Last Updated on 28 Nisan 2017 by Yaşar Çelik

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR), tur satışları verilerine dayanarak Mayıs tatili için yurtdışına çıkmayı tercih eden Rusların Türkiye’yi ziyaret edeceğini açıkladı.

Sputnik’in ATOR’dan aktardığına göre, “Türkiye, bu yıl Mayıs tatilinde yurtdışına gitmeyi planlayan Ruslar için, Türk otelcilerin erken rezervasyon indirimleri sayesinde en popüler destinsyon oldu.”

ATOR’un değerlendirmesine göre Mayıs tatilini Türkiye’de geçirmeyi planlayanlar, yurtdışına çıkacak olan tüm Rus turistlerin sayısının en az yüzde 30-35’ini oluşturuyor.

ATOR ayrıca bu yıl Avrupa’nın da Rus turistlerin arasında oldukça popüler bir destinasyon olduğunu bildirdi. Buna göre Mayıs tatili için Avrupa’ya gitmek isteyen Rus turistlerin sayısı, geçen yılın aynı dönemindeki talebe göre yüzde 30 ile 40 arasında, bazı Avrupa ülkelerine olan talep ise birkaç kat arttı.

Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) ülkeleri arasında Rusların Mayıs tatili için seçtikleri en popüler destinasyonlar Ermenistan ve Gürcistan oldu. Söz konusu ülkelere olan talep, geçtiğimiz yıla göre ilk kez artmış oldu.

Rusların bu yılki Mayıs tatilini geçirmek istedikleri Uzakdoğu ülkeleri arasında favorilerse Tayland, Vietnam, Goa Adaları (Hindistan), Hainan (Çin) ve Bali (Endonezya) oldu.

Mayıs tatillerini Rusya’da geçirmeyi tercih edenlerse başta Soçi olmak üzere Krasnodar bölgesini ve Kırım’ı seçti.

Kaynak: Haberrus

Yoruma kapalı.