SAYD yönetimi güven tazeledikten sonra yeni hedeflerini açıkladı

Last Updated on 7 Haziran 2017 by Yaşar Çelik

Seyahat Acenteleri Yöneticileri Derneği kuruluşunun 10. Yılında 6. Genel kurulunu Akra Barut otelinde gerçekleştirdi. Tek liste ve oy birliği ile yeni yönetim belirlendi. Geçtiğimiz dönemde Dernek Yön. Kur. Bşk. yürüten Sefa Altınay yeniden başkanlığa seçilirken diğer Yönetim Kurulu üyelikleri aşağıdaki gibi gerçekleşti.

Sefa ALTINAY
Yön. Krl. Bşk. DSC Turizm

Rafi RAFİOĞLU
Yön. Krl. Bşk. Yrd. IATI Turizm

Hamit KUK
Genel Sekreter Passo Tour

Ferit TURGUT
Üye-Sayman Kesit Travel

Cengiz YILMAZ
Üye Polar West Turizm

Serdar GÜMÜŞTAŞ
Üye Mona Lisa Turizm

Nadil TOSUN
Üye Millenium Holiday Group

Mehmet GEM
Üye Engin Havacılık

Nezih HACIALIOĞLU
Üye SAB Tour

Genel kurulda tüzük değişikliği ve şubeleşme kararı alan üyeler önümüzdeki dönem yurt genelinde SAYD temsilcilikleri ve şubeleri oluşturarak hızla üye sayısını arttırıp tüm Türkiye’deki seyahat acentelerinin beklentilerine ve problemlerine karşılık vermeye çalışacaktır.

Kuruluşundan bugüne kadar seyahat acenteciliği ile ilgili tüm konulara müdahil olup gerçekleştirdiği çalıştaylar ile seyahat acenteciliğinin gelişmesine katkıda bulunan SAYD aynı zamanda pek çok sosyal sorumluluk projesinin yanı sıra Türkiye’de bir ilk olan SATEF’i (Seyahat Acenteleri ve Tedarikçileri Fuarı) de başarı ile gerçekleştirmiştir. Geçtiğimiz dönem yurtdışı faaliyetlerine de başlayan SAYD yurtdışı meslek örgütleri ile iletişimi geliştirmek üzere dış ilişkiler komisyonunu da oluşturdu.