Coral Travel’dan Ukraynalı gazetecilere Türkiye tanıtımı

Last Updated on 7 Haziran 2017 by Turizm Günlüğü

Coral Travel, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile birlikte yeni bir pazarlama kampanyası olarak başlattığı Coral Family kapsamında davet ettiği ilk basın grubunu Antalya Belek’teki Xanadu Resort Hotel’de ağırladı.

2008 yılında Ukrayna’da faaliyete başlamasından itibaren, pazarın önde gelen operatörlerinden biri konumunda olan Coral Travel, Ukrayna’da 77 şehirde 270 satış ofisi ile geniş bir acente ağına sahip. Geçtiğimiz sene “Love is Turkey” adında ulusal bir reklam ve PR kampanyası yaparak adından ülke çapında söz ettirmiş, bu kampanya ile Türkiye satışlarını yüzde 48 artırmıştı. Coral Travel bu sene ise Kültür ve Turizm Bakanlığı ile birlikte yeni bir pazarlama kampanyası olarak başlattığı Coral Family kapsamında davet ettiği ilk basın grubunu Antalya Belek’teki Xanadu Resort Hotel’de ağırladı. Davette, kampanya hakkında basın mensuplarına bilgiler aktarıldı ve bu kavramın uygulandığı Türkiye otelleri hakkında brifing verildi. Coral Travel Ukrayna Genel Direktörü Tatiana Prokopenko, Akdeniz ve Ege kıyılarında en iyi aile otellerini seçtiklerini ve bu tesisler için geniş çaplı bir tanıtım kampanyası başlattıklarını bildirdi. İlgili tesislerde Sun Family Club ve Sun Family Club Ultra markası ile çocuklara yönelik, pedagojik formatta hazırlanan eğitici, öğretici ve eğlence odaklı programlar uygulandığını belirten Prokopenko, “Happy Together” sloganı ile ulusal ve yoğun bir frekansla sezon boyunca Ukrayna’da Türkiye’nin aile otellerini tanıtıyor olacağız” dedi. Coral Family kampanyasının ana amacının, çocuklu ailelere Coral Travel aracılığıyla Türkiye satışlarını artırmak olduğunu bildiren Tatiana Prokopenko, “Türkiye’nin marka bilinirliğini geliştirmek için Ukrayna’da yaptığımız reklam ve PR kampanyalarının hem Coral Travel olarak bize, hem sektöre çok olumlu yansımalarını görüyoruz. Türkiye’de aile tatillerinin avantajlarını gösteriyor, tesislerin benzersiz özelliklerini anlatıyor, Ukrayna müşterileri ile Türkiye ve Coral Travel arasında olumlu bir duygusal bağlantı oluşturuyoruz” diye konuştu.

Prokopenko, Türkiye’nin herkesin kendi tadına ve bütçesine uygun olarak rahatlamak için bir fırsat bulabileceği benzersiz bir ülke olduğunu iletti. Prokopenko şöyle konuştu: ”Plajları, iklimi, doğal güzelliği, tarihi, yüksek kalite tesisleri, hizmet kalitesi ve diğer imkânları ile Akdeniz ve Ege kıyılarında sınırsız bir seçenek var. Ukrayna, Türkiye’ye turist gönderen ilk 10 ülke arasında yer alıyor. Dünyada başka hiçbir ülkede özellikle çocuklu ailelere Türkiye’deki kalite ve şartlarda hizmet sunulmuyor. Coral Family konseptimizin internet, açık hava mecraları, anne-çocuk ve aile portalları, blog yazarları, ünlüler, etkinlikler, festivaller ve basın turları ile tanıtımı vasıtasıyla yüksek farkındalık yaratmayı hedefliyoruz. Vizesiz giriş, Ukrayna için büyük bir avantaj. Buna uçuşumuzun kısa süresini, hizmet kalitesini ve rekabetçi fiyatlarımızı eklersek, Türkiye, Ukrayna vatandaşları için, özellikle de çocuklarla birlikte tatil planlamak için ideal bir destinasyon haline geliyor.”

2015 yılında başta Türkiye, Mısır, İspanya, Yunanistan ve BAE ana destinasyonları olmak üzere, 28 ülkeye 117 bin 553 turist gönderen Coral Travel, 2016’da hizmet verdiği turist sayısını 168 bine çıkardı.