GETOB, turizmin her yönüyle sürdürülebilir olmasına dikkat çekti

Last Updated on 15 Haziran 2017 by Yaşar Çelik

Turizmin her yönüyle sürdürülebilir olmasına dikkat çeken “GETOB” Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Yönetimi, iki hafta önce Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Marmaris İlçe Tarım Müdürlüğü yetkilileriyle görüş alışverişinde bulunmak üzere bir araya gelmiş, görüşmede “Turizm ve Arı” konulu geniş katılımlı bir toplantı düzenlenmesi kararı almıştı.

Bu karara istinaden Marmaris Kaymakamı Sayın Celalettin Yüksel’in teşrifleriyle dün Marmaris Grand Paşa Hotel toplantı salonunda gerçekleştirilen ve bölge genelindeki konaklama tesisi işletmecileri ve yöneticilerinin katılımıyla yapılan toplantıda Turizmin bölge ekonomisi için lokomotif sektör olduğu ancak arıcılığın da ekonomik getirisinin göz ardı edilemeyeceği vurgulandı.

Kaymakam Celalettin Yükselin açılış konuşmasının ardından devam eden bilgilendirme toplantısında ilk sözü alan GETOB Yön.Kur.Başkanı Bülent Bülbüloğlu İlçe Tarım Müdürü Nejmettin Kaya’nın göreve başlamasıyla birlikte Tarım Müdürlüğü çalışmalarında ciddi bir hareketlilik gözlemlediklerini, Sahte içki, kaçak su ürünleri avcılığı, Gıda ve hijyen denetimleri konusunun üzerine kararlılıkla gidilmesi gerektiğini ifade etti.

Başkan Bülbüloğlu Arı şikâyetlerinin önlenmesi konusunda Tarım Müdürlüğü ekiplerinin kış aylarından beri titiz bir çalışma yaptıklarını gözlemledik dedi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Marmaris İlçe Tarım Müdürü Nejmettin Kaya, ilçe Müdürlüğü olarak yetki alanımıza giren konularda tüm arkadaşlarımla birlikte özveriyle çalışmalarımıza devam ediyoruz diyerek başladığı konuşmasında, yapılan çalışmalar hakkında bilgiler vererek kendisinin ve ilgili çalışma arkadaşlarımın telefonları 24 saat açık, faaliyet alanımız içerisindeki her konuda dilediğiniz zaman beni arayabilirsiniz diyerek alışılmışın ötesinde bir anlayışla halka hizmet etmeyi amaçladıklarını ifade etti.

Konuşmaların ardından Arıcılıkla ilgili sunuma geçildi. Net bir ifade ile konuya ilişkin sunum yapan Veteriner Hekim Çağdaş Emre Sarvan sunum sonrasında katılımcılardan gelen soruları cevaplandırdı.

Şikâyetlerin odak noktasında bal arılarından çok yabani arıların olduğu gözlemlenirken sonunun çözümüne ilişkin araştırma yapılması kararlaştırıldı.