Şef İbrahim Tunuslu Dedeman İstanbul’da

Last Updated on 19 Haziran 2017 by Yaşar Çelik

Dedeman Hotels & Resorts International oteller zincirinin en önemli halkalarından biri olan Dedeman İstanbul’un “Executive Chef” görevine İbrahim Tunuslu atandı. Deneyimli şef İbrahim Tunuslu, Dedeman İstanbul’un misafirlerini Türk ve dünya mutfağının özel lezzetleriyle buluşturacak.

Türkiye’nin ilk uluslararası otel zincirinin sahibi Dedeman Grubu’nun bünyesinde yer alan Dedeman İstanbul’da, “executive şef” görevine Türkiye’nin deneyimli şeflerinden İbrahim Tunuslu getirildi.

Aşçılık mesleğine 1984 yılında Bodrum Milta Torba Tatil Köyü’nde başlayan Tunuslu, Holiday Inn, Swissotel İstanbul, Sheraton, Rasisson Blu, Rixos ve Four Seasons İstanbul gibi şehir otellerinde görev aldı. Tunuslu yurt dışında ise Ayada Maldives, Intercontinental Kazakistan, Confor Akaltın Plaza Türkmenistan, Bakü Radissonsas ve Savanora yolcu gemisinde Executive Chef olarak mesleğini sürdürdü. 1971 yılı Bolu doğumlu olan ödüllü Şef İbrahim Tunuslu; İngilizce ve Rusça biliyor.

Dedeman Otelleri hakkında:

1918’de temelleri atılan Dedeman Grubu bugün, Dedeman ve Park Dedeman markaları ile faaliyetlerini sürdürüyor. Yurtiçinde ve yurtdışında birçok noktada otel yatırımlarına sahip olan Dedeman Grubu, sektörün en köklü geçmişe sahip otel markalarından biri ve Türkiye’nin ilk uluslararası otel zinciridir.

1966 yılında Dedeman Ankara Oteli ile turizm faaliyetlerine başlayan Dedeman Grubu, 2012 yılında hayata geçirdiği Park Dedeman Denizli oteli ile de ikinci otel markasını geliştiren ilk Türk otel zinciri olmayı başardı. Dedeman Grubunun bugün Türkiye’de, İstanbul başta olmak üzere Erzurum, Gaziantep, Konya, Denizli, Şanlıurfa, Zonguldak, Elâzığ ve Trabzon şehirlerinde toplam 15 oteli bulunuyor. Yurtdışında ise Erbil-Irak ve Oskemen-Kazakistan bölgelerinde 2 oteli ile hizmet veriyor