HotelsPro’nun yeni Genel Müdürü Robert Turner oldu

HotelsPro Genel Müdürü Robert Turner

Last Updated on 4 Temmuz 2017 by Yaşar Çelik

Dünyanın önde gelen seyahat ve konaklama ürünü tedarikçilerinden MetGlobal şirketler grubunun, seyahat sektörü profesyonellerine teknoloji ve rezervasyon çözümleri sunan markası lider markası HotelsPro, yeni Genel Müdürü olarak Robert Turner’ı göreve getirdi.

Robert Turner, 2016 yılında HotelsPro’nun Avrupa bölgesindeki satış, müşteri hizmetleri ve kontrat bölümlerinin yönetiminden sorumlu olarak katılmıştı. Turner, kariyeri boyunca Birleşik Krallık’ta, Avrupa’da ve global düzeyde çeşitli yöneticilik ve liderlik rollerini üstlendi. Daha önce stratejik müşteri liderliği, Travco Corporation Ltd.’te İş Geliştirme Direktörlüğü ve Asya, Amerika, Avustralya, Güney Asya, İsrail ve Mısır bölgelerinden sorumlu Satış Direktörlüğü pozisyonunda bulunan Turner, HotelsPro’daki son görevi öncesinde Birleşik Krallık’ta konaklama e-ticaret sektörünün ilk öncülerden olan Onhotels.com’da CEO görevini yürütmekteydi.

Turner, “HotelsPro, hızla büyüyen toptan konaklama sektöründe dünyanın önde gelen lider firmalarından biri haline geldi. Geleneksel sektör uygulamaları yerini dinamik ve esnek yeni yaklaşımlara bırakırken, bu ihtiyacı karşılayan, küresel sektör dinamiklerine uygun çözümler üreten şirketlere ihtiyaç var. Geliştirdiğimiz öncü teknolojilerimiz ve global pazarları iyi anlayarak çok iyi yerelleştirilmiş hizmet ve çözüm üretme kapasitemiz ve bilgi birikimimizle müşterilerimize rekabet avantajı sağlayan ve işlerini büyüten farklılıklar yaratıyoruz. Önümüzdeki dönemde dünyanın farklı bölgelerinde açacağımız yeni ofislerimiz ile genişlemeye devam ederken, ortaklıklar kurma, global varlığımızı güçlendirme ve iş uygulamalarımızı geliştirme süreçlerimize katkıda bulunacağım için çok heyecanlıyım. Müşterilerimizin gereksinimlerini ve ayrıca sektör ortaklarımızın görüşlerini dinlemek, yaklaşımımızın temel taşını oluşturuyor” dedi.

MetGlobal CEO’su Metin Altun, “Son yıllardaki önemli büyümemizin ardından, şirket stratejisini başarılı bir şekilde uygulamak için HotelsPro Genel Müdür pozisyonunda ek niteliklere ihtiyaç duyulduğuna inanıyorum. Robert Turner, büyüme hedeflerimiz doğrultusunda ihtiyaç duyduğumuz yönetim, operasyon, liderlik ve iletişim becerilerinin tümüne sahip, sektörümüzün saygın yöneticilerinden biri” dedi.

HotelsPro Hakkında:
Küresel pazardaki turizm sektörünün güçlü oyuncularından biri olan HotelsPro 205’ten fazla ülkede 500,000’den fazla otelle müşterilerinin en özel talepleri için cazip seçenekler sunuyor. Dünya genelinde otel ağını genişletmeyi hedefleyen HotelsPro’nun 40’tan fazla ülkede yerel ofisi bulunuyor