Rixos Hotels’den Birleşik Arap Emirlikleri’nde bir otel daha!

Last Updated on 8 Temmuz 2017 by Yaşar Çelik

Rixos Hotels, Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki üçüncü otelini Dubai’nin gözde tatil lokasyonu Jumeirah Beach Residence (JBR)’da açtı.

Dünyanın en gözde tatil ve iş merkezlerinden biri haline gelen Dubai’nin kalbinde yer alan Rixos Premium Dubai, Haziran ayında misafirlerine kapılarını açtı. Dubai Eye manzarasına sahip 35 katlı Rixos Premium Dubai, The Walk, Dubai Marina Mall, Mall of the Emirates gibi popüler alışveriş ve eğlence merkezleri ile Dubai’nin en işlek caddelerinden Şeyh Zayed Caddesi’ne yakın konumuyla öne çıkıyor. Sahile en yakın otel olma özelliğini taşıyan Rixos Premium Dubai, kule şeklindeki ihtişamlı kristal tasarımı ile de JBR’ın manzarasına yeni bir soluk getirdi.

Özel bir plaja sahip olan Rixos Premium Dubai’de, 414 odanın yanısıra 9 adet restoran ve bar bulunuyor. Misafirlerini Turquoise Restoran’da otantik Türk yemekleriyle buluşturan otel, gün batımı manzaralı Crystal Lounge’da keyifli bir çay ve kahve deneyimi yaşatırken, Azure Beach ise havuz, plaj ve açık hava lounge imkanı sağlıyor. Ayrıca şehirdeki en iyi pizza servisini yapan ödüllü Luigia İtalyan Restoranı, Craft Shakes Burger Restoran ve Lock Stock & Barrel de Rixos Premium Dubai konuklarına unutamayacakları bir ziyafet sunuyor.

Rixos Premium Dubai, 12 ile 150 kişi aralığında farklı grupları ağırlayabilecek 10 adet geniş toplantı mekanıyla şık ziyafet ve etkinliklere de ev sahipliği yapıyor. Diamond Ballroom’da 700’e kadar misafiri rahatça konuk edebilen Rixos Premium Dubai, tüm ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak tasarlanan toplantı ve konferans salonlarında son teknoloji ekipman ile hizmet sağlıyor.

Gelişimini hızla sürdüren körfez pazarının birinci sınıf yaşam ve iş merkezlerinden biri haline gelen Dubai’de Rixos Hotels portföyünü artırdıklarını ve Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki üçünü Rixos’u açtıklarını ifade eden Rixos Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince, “Bölgede her geçen gün artan çok uluslu şirketlerle birlikte Rixos Premium Dubai, avantajlı konumu ve işbirliği yaptığı önemli markalarla Dubai’de öne çıkan tesislerden biri haline gelecek” dedi.

Rixos Hotels, 2018 yılında Abu Dabi ve Maldivler’e de açılarak Körfez ve Asya pazarlarındaki konumunu güçlendirecek.